Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Sherri 20-vjeçar mes Maqedonisë dhe Greqisë merr zgjidhje

prej Tue 16 Apr 2013 - 20:06
Sherri 20-vjeçar mes Maqedonisë dhe Greqisë merr zgjidhje 1210-300x225Mosmarrveshja 20-vjeçare mes Maqedonisë dhe Greqisë duket se do ta ketë një zgjidhje.
Çështja e emrit të Maqedonisë tashme e ka një alternativë ajo mund të quhet “Maqedonia e Epërme”.
Aktualisht, Maqedonia njihet zyrtarisht si Ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë, pasi Greqia ka vendosur veton kundër njohjes së shtetit me emrin e shkurtuar, pasi ai përkon me emërtimin e një krahine brenda shtetit helen.
Një emër i tillë, megjithatë mund të mos jetë i përjetshëm, por thjesht një zgjidhje e mesme për të shmangur veton greke kundër anëtarësimit të Shkupit zyrtar në NATO dhe në Bashkimin Europian./alb-observer.com/


Sherri 20-vjeçar mes Maqedonisë dhe Greqisë merr zgjidhje Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi