Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Komisionieri Europian: “Kryeministri grek dhe ministri i rendit janë racistë dhe të rrezikshëm”

prej Wed 17 Apr 2013 - 18:03
Komisionieri Europian: “Kryeministri grek dhe ministri i rendit janë racistë dhe të rrezikshëm” A7-300x200Komisionieri Europian nuk ka kursyer ofendimet dhe fjalët për elitën e qeverisë greke dhe realitetin e hidhur që aktualisht mbizotëron në vend!
“Sharje” pa mëshirë për Antonis Samara Kryeministrin dhe Ministrin e Rendit Publik Niko Dendia në raportin e tij mbi “racizmin” në Greqi, Komisionari për të Drejtat e Njeriut të Këshillit të Evropës Niels Mouiznieks (i lindur në SHBA, por është nga Letonia), jo vetëm që nuk ka kursyer fjalët por ka përdorur dhe një gjuhë shumë të ashpër ndaj tyre.
Më konkretisht Niels i konsideron ata si racistë të pashembullt dhe të rrezikshëm, duke ju referuar deklaratës së kryeministrit grek bërë në nëntor të vitit 2012 kur deklaroi se: “Qendrat e qyteteve janë pushtuar nga emigrantët dhe janë lënë në mëshirë të aktiviteteve të paligjshme”.

I njëjti mendim paraqitet edhe për ministrin e rendit Niko Dendia, i cili vetëm para tre muajsh deklaroi se “vendi për shkak të emigracionit të paligjshëm dhe të pa kontrolluar, pro humbet rrënjët dhe identitetin”, madje e konsideroi këtë emigracion si “Bombë në themelet e shoqërisë”./alb-observer.com/Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi