Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Vorioeporiotët në protestë, kërkojnë rikthimin e pensioneve që u jepte Greqia

prej Wed 24 Apr 2013 - 12:48
Vorioeporiotët në protestë, kërkojnë rikthimin e pensioneve që u jepte Greqia ProtestPërfaqësuesit e organizatave të Vorioepirit në Greqi,kanë protestuar në sheshin Sintagma në Athinë për të kërkuar rivendosjen e pensioneve OGA, të cilat u prenë nga qeveria Samaras. Shumë prej tyre mbanin në duar parulla të tilla si “Shtetasit grekë dhe vorioepirotët nuk janë të huaj”, “Samaras, ktheni pensionet OGA” apo “Gënjeshtarët, hajdutët, politikanët e shitën Vorioepirin” ndërsa u lexua një rezolutë, e cila u dërgua në parlament.
Në protestë merrnin pjesë deputeti i Agimit të Artë, Kristos Papas, deputeti i SYRIZA, Panajotis Kurublis dhe përfaqësues të tjerë të politikës dhe jo vetëm që mbështetin vorioepiriotët.
Para disa muajsh parlamenti grek, në kuadër të shkurtimeve buxheotre miratoi një dispozitë për prerjen e pensioneve, që Greqia iu jepte të ashtuquajturve Vorioperiotë të cilën e përfitonin rreth 18 000 shtetas shqiptarë./alb-observer.com/


Vorioeporiotët në protestë, kërkojnë rikthimin e pensioneve që u jepte Greqia Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi