Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Selanik, shkatërrohet rrjeti i falsifikuesve të dollarëve

prej Sun 28 Apr 2013 - 11:07
Policia e Selanikut shkatërron një rrjet kriminal të falsifikimit dhe qarkullimit të një numri të madh kartmonedhash (dollarë amerikanë), të cilat do të shpërndaheshin në tregun vendas dhe atë të Ballkanit.
Selanik, shkatërrohet rrjeti i falsifikuesve të dollarëve 66982_1
Policia ka arrestuar 5 persona, ndër të cilët edhe një grua dhe ka konfiskuar ndër të tjera të paktën 675 000 kartmonedha 100 dollarëshe, 8 kartmonedha 500 euro, 15 000 fletë gati për shtypjen e kartmonedhave 100 dollarëshe, printerat dhe një sërë mjetesh falsifikuese.

Fillimisht policia arrestoi 2 anëtarë të organizatës, 32 dhe 37 vjeç, që po negocionin shitjen e 80 000 dollarëve dhe më pas 2 të tjerë që në automjetet e tyre mbanin kartmonedhat e falsifikuara.

Hetimet e policisë janë duke vazhduar në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar në mënyrë që të konstatohen plotësisht aktivitetet e paligjshme të organizatës kriminale brenda dhe jashtë territorit grek, në një hark më të gjerë kohor.
/BalkanWebNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Selanik, shkatërrohet rrjeti i falsifikuesve të dollarëve 1t7y1w
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi