Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ska me bikine ne plazhet e Dubait Empty Ska me bikine ne plazhet e Dubait

Fri 26 Apr 2013 - 4:17
Nuk do të ketë më veshje të lirë të bikinive në plazhet e Dubait dhe Emirateve të Bashkuara Arabe.Në këto plazhe publike tashmë janë vendosur tabela në të cilat paralajmërohet se nëse gratë veshin bikini ndërsa meshkujt të brendshme të shkurtra do të duhet të paguajnë gjobë.Edhe pse turistët dëshirojnë që të shijojnë diellin në mënyrën më të mirë të mundshme në plazhet e bukura, megjithatë popullata që është shumë fetare ka reaguar duke deklaruar se nuk duan të ndajnë jetën e tyre private me njerëz të tillë.
Për këtë arsye është paraparë edhe një dënime me para.

Keshtu edhe në Dubai që është destinacion botëror, kërkohet një veshje e përshtatshme.
Deri më tani nuk është dënuar askush por një gjë e tillë është megjithatë e mundshme të ndodhë. Emiratet e Bashkuara Arabe pranojnë gjithçka përveç lirisë së plotë në veshje.
albnews
Ska me bikine ne plazhet e Dubait 4ef975e01dafc4872a4dda543bd8e23c1Ska me bikine ne plazhet e Dubait Article-2314020-196E80F7000005DC-172_468x286


Edituar për herë të fundit nga AnGeLiC në Thu 16 May 2013 - 23:05, edituar 1 herë gjithsej
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ska me bikine ne plazhet e Dubait Empty Ska me bikine ne plazhet e Dubait

Thu 16 May 2013 - 21:30
Nuk do të ketë më veshje të lirë të bikinive në plazhet e Emirateve të Bashkuara Arabe.Në këto plazhe publike tashmë janë vendosur tabela në të cilat paralajmërohet se nëse gratë dhe burrat dhe gratë veshin bikini ndërsa meshkujt të brendshme të shkurtra do të duhet të paguajnë gjobë.Edhe pse turistët dëshirojnë që të shijojnë diellin në mënyrën më të mirë të mundshme në plazhet e bukura, megjithatë popullata që është shumë fetare ka reaguar duke deklaruar se nuk duan të ndajnë jetën e tyre private me njerëz të tillë.Për këtë arsye është paraparë edhe një dënime me para. Edhe në Dubai që është destinacion botëror, kërkohet një veshje e përshtatshme.

Deri më tani nuk është dënuar askush por një gjë e tillë është megjithatë e mundshme të ndodhë. Emiratet e Bashkuara Arabe pranojnë gjithçka përveç lirisë së plotë në veshje.Express
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

Ska me bikine ne plazhet e Dubait Empty Re: Ska me bikine ne plazhet e Dubait

Thu 16 May 2013 - 22:47
Privatesia eshte privatesi,por deti kerkon kushtet e veta ,deti kerkon qe te rrezitet njeriu
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ska me bikine ne plazhet e Dubait Empty Re: Ska me bikine ne plazhet e Dubait

Thu 16 May 2013 - 23:02
Me keto ligje dhe ndalesa fetare, do humbasin shume nga ekonomia turistike..
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Ska me bikine ne plazhet e Dubait Empty Re: Ska me bikine ne plazhet e Dubait

Fri 17 May 2013 - 0:24
Mire e kan...do ti kthehen te kaluares duke veshur pelevreke Ska me bikine ne plazhet e Dubait 1698836746 Ska me bikine ne plazhet e Dubait 1698836746
Sponsored content

Ska me bikine ne plazhet e Dubait Empty Re: Ska me bikine ne plazhet e Dubait

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi