Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Dhuna ndëretnike dhe fetare, alarmante në Maqedoni. 35 raste, asnjë i dënuar

prej Wed 22 May 2013 - 19:09
Dhuna ndëretnike dhe fetare, alarmante në Maqedoni. 35 raste, asnjë i dënuar Dhuna%20etnike
SHKUP- Në tre muajt e fundit në Maqedoni kanë ndodhur 35 raste dhune të shkaktuara nga gjuha e urrejtjes etnike dhe fetare, ndërsa autorët nuk kanë marrë ndëshkimin. Kështu raporton Komiteti i Helsinkit në kuadër të projektit të përbashkët me misionin e OSBE-së në Maqedoni, i cili ka për qëllim përforcimin e kapaciteteve të institucioneve dhe sektorit civil në menaxhimin e veprave të bëra nga urrejtja dhe gjuha e urrejtjes.

“Nga muaji mars e deri tani janë regjistruar 35 incidente. Për fat të keq autoret ende nuk janë zbuluar”, -thuhet në raport.

Incidenti i fundit ndëretnik ndodhi para 3 ditësh, kur huliganët maqedonas sulmuan dy të rinj shqiptarë. Policia ende nuk ka zbuluar autorët.

/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/


Dhuna ndëretnike dhe fetare, alarmante në Maqedoni. 35 raste, asnjë i dënuar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Dhuna ndëretnike dhe fetare, alarmante në Maqedoni. 35 raste, asnjë i dënuar

prej Wed 22 May 2013 - 19:32
sonte luan ndjeshja mes shkendise teteksi ne stadium e qytet ne shkup
per kupe e maqedonise shqiptar nga kater kan ardhur ne shkup per ta mbeshtetur klub shqiptar shkendin


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Dhuna ndëretnike dhe fetare, alarmante në Maqedoni. 35 raste, asnjë i dënuar

prej Wed 22 May 2013 - 23:37
Incidentetet kundra shqiptareve bien ne vesh te shurdher


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Sponsored content

default Re: Dhuna ndëretnike dhe fetare, alarmante në Maqedoni. 35 raste, asnjë i dënuar

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi