Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Iraku pushtohet nga gjarpërinjtë, 60 të vdekur nga helmimi. Kujdes, pamje të ashpra!

prej Fri 24 May 2013 - 12:56
Iraku pushtohet nga gjarpërinjtë, 60 të vdekur nga helmimi. Kujdes, pamje të ashpra! Gjar-300x199Në situatë alarmante ndodhet qyteti veriorë i Irakut, Sayid Dkheel, ku kohët e fundit po përballet me një fenomen të frikshëm atë të sulmit masiv nga gjarpërinjtë!
Gjarpërinjtë i janë sulur qytetit nga të gjitha anët për shkak të rritjes së menjëhershme të temperaturës dhe për gjetje të vendeve më të freskëta. Ndërkohë ndër sasinë e mashe të gjarpërinjve që ia janë sulur qytetit janë edhe kobrat.
Aktualisht janë shënuar 60 të vdekur për pasoj helmimi nga sulmet e gjarpërinjve helmues. Sipas agjencisë arabe të lajmeve “Al Arabia” shumë banor e kanë braktisur qytetin dhe shtëpitë e tre nga frika e gjarpërinjve dhe të mërzitur nga neglizhenca e shërbimeve shëndetësore dhe mungesa e ilaçeve përkatëse për përballimin e sulmeve helmues të gjarpërinjve./alb-observer.com/

Për më shumë në videon në vijim:


Iraku pushtohet nga gjarpërinjtë, 60 të vdekur nga helmimi. Kujdes, pamje të ashpra! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi