Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 16:53
Zoti i Madhërishëm, në Kuranin Famëlartë, përshkruan se në Ditën e Gjykimit kur të mbledhë të gjithë profetët, Ai do ta pyesë edhe Hazret Isain a.s.:

“O Isa, i biri i Merjemes! A ti u the njerëzve: “Më besoni mua dhe nënën time si dy zota krahas Allahut!?” Isai do të thotë: “Qofsh i lartësuar dhe i lavdëruar! Nuk më takon mua të them diçka, për të cilën nuk kam aspak të drejtë! Po ta kisha thënë, Ti me siguri do ta dije. Ti e di çfarë ka në shpirtin tim, por unë nuk e di çfarë ka në Veten Tënde. Vetëm Ti i di të gjitha të fshehtat! Unë nuk u kam thënë atyre asgjë tjetër, përveç asaj që më urdhërove Ti: “Adhuroni Allahun, Zotin tim dhe Zotin tuaj!” Jam dëshmitar për atë sa kam jetuar midis tyre, e pasi më more shpirtin, Ti ishe mbikëqyrës i tyre. Ti je Dëshmitar për çdo gjë!” (El-Maidah 5:116-117)

Në këtë ajet, Kurani Famëlartë na informon për dy kohë të jetës së Hazret Isait a.s: (1) koha kur ka jetuar Hazret Isai a.s. me popullin e tij dhe (2) koha kur ai nuk ka jetuar më me popullin e tij. Para Zotit të Madhërishëm, ai pohon që di vetëm çfarë ka ndodhur kur ka jetuar me popullin e tij. Ndërsa, për rrugën e devijimit që ndoqën të krishterët duke e bërë atë dhe nënën e tij zota përveç Allahut, Hazret Isai a.s., në Ditën e Gjykimit, nuk ka dijeni. Nëse e kuptojmë drejt këtë ajet, del se Hazret Isai a.s. ka vdekur, por nëse atë e konsiderojmë të gjallë edhe pas kësaj dëshmie, atëherë dëshmia e tij ‘Jam dëshmitar për atë sa kam jetuar midis tyre’, në Ditën e Gjykimit, neudhubillah, do të jetë gënjeshtër, pasi që me ardhjen e tij të sërishme në këtë botë, ai patjetër se do ta kuptojë devijimin e të krishterëve ku ai konsiderohet zot krahas Allahut.

Komentimi i ajetit nga i Dërguari i Allahut s.a.v.s.
Ngjarja e mësipërme, nuk do të ndodhë vetëm me Hazret Isain a.s., por edhe me Profetin tonë të dashur Hazret Muhammeds.a.v.s. Si Hazret Isai a.s., edhe ai do të shfajësohet duke dhënë të njëjtën përgjigje, madje në një hadith që përmendet në Buhari, Hazret Profeti Muhammeds.a.v.s. u referohet pikërisht fjalëve të Hazret Isait a.s.

Hazret Ibne Abasi r.a. thotë se i Dërguari i Allahuts.a.v.s. ka thënë:

“Disa nga shokët e mi (në Ditën e Gjykimit) do të ndahen nga e majta (d.m.th. në xhehenem) dhe disa nga e djathta (d.m.th. në xhenet), atëherë unë do të them: “Po shokët e mi”?!

Do të thuhet: “Ata janë prej atyre që janë devijuar prej kohës kur ti je ndarë nga ata.” Unë do të them ashtu siç tha robi i mirë Isai, biri i Merjemes: Jam dëshmitar për atë sa kam jetuar midis tyre, e pasi më more shpirtin, Ti ishe mbikëqyrës i tyre. Ti je Dëshmitar për çdo gjë!”


(Buhari, Libri i të Dërguarve, nr. i hadithit 3447)

Argumenti i parë, vazhdojm me argumente tjera me vonë.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 17:14
i nderuar dugi gabim e ke kur thua qe ka vdeke sepse Isa a.s nuk ka vdeke. nuk thot ne kuran qe ma morre shpirtin po me more mua.
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 17:21
Abdulgafuri shkruajti:i nderuar dugi gabim e ke kur thua qe ka vdeke sepse Isa a.s nuk ka vdeke. nuk thot ne kuran qe ma morre shpirtin po me more mua.

Ajeti dhe hadithi jane mjaft te qart, une nuk mund te ju jap kuptim tjeter !
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 17:43
jo gabim e ke ja qfar thot kurani:
4:157. Madje për shkak të thënies së tyre: "Ne e kemi mbytur Mesihun, Isain, birin e Merjemes, të dërguarin e All-llahut". Po ata as nuk e mbytën as nuk e gozhduan (nuk e kryqëzuan në gozhda), por atyre u përngjau. Ata që nuk u pajtuan rreth (mbytjes së) tij, janë në dilemë për të (për mbytje) e nuk kanë për të kurrfarë dije të saktë, përveç që iluzojnë. E ata me siguri nuk e mbytën atë.
3:54. E, ata (jehuditë) i kurdisën një dredhi (mbytjen e Isait), All-llahu iu kundërvu dredhisë së tyre, All-llahu është asgjësuesi më i fuqishëm kundër atyre që bëjnë dredhi.
3:55. (Përkujto, o i dërguar) Kur All-llahu tha: "O Isa, Unë po të marr ty, po të ngrej te Unë, po të shpëtoj prej sherrit të atyre që nuk besuan. E ata që të besuan ty, do t'i ngrejë lart mbi ata që nuk besuan deri në ditën e kijametit, pastaj vetëm tek Unë është kthimi juaj, e Unë gjykoj mes jush për atë që kudërshtoheshit".


lexoj keto e kupton.
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 17:47
Abdulgafuri shkruajti:jo gabim e ke ja qfar thot kurani:
4:157. Madje për shkak të thënies së tyre: "Ne e kemi mbytur Mesihun, Isain, birin e Merjemes, të dërguarin e All-llahut". Po ata as nuk e mbytën as nuk e gozhduan (nuk e kryqëzuan në gozhda), por atyre u përngjau. Ata që nuk u pajtuan rreth (mbytjes së) tij, janë në dilemë për të (për mbytje) e nuk kanë për të kurrfarë dije të saktë, përveç që iluzojnë. E ata me siguri nuk e mbytën atë.
3:54. E, ata (jehuditë) i kurdisën një dredhi (mbytjen e Isait), All-llahu iu kundërvu dredhisë së tyre, All-llahu është asgjësuesi më i fuqishëm kundër atyre që bëjnë dredhi.
3:55. (Përkujto, o i dërguar) Kur All-llahu tha: "O Isa, Unë po të marr ty, po të ngrej te Unë, po të shpëtoj prej sherrit të atyre që nuk besuan. E ata që të besuan ty, do t'i ngrejë lart mbi ata që nuk besuan deri në ditën e kijametit, pastaj vetëm tek Unë është kthimi juaj, e Unë gjykoj mes jush për atë që kudërshtoheshit".


lexoj keto e kupton.

Nqs, Isa a.s qenka ngrit fizikisht ateher qenka ngrit fizikisht edhe populli i tij ( pra ata qe e perkrahen). Edhe une jam pro qe Isa a.s eshte ngrit por jo me trup( jo fizikisht), sigurisht gjithe personat ngriten pasi qe te vdesin( pra i ngritet shpirti, vepra, fama e tyre), asesi fizikisht.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 17:52
eshte ngrit me trup dhe me shpirt dhe do te vie dita kur do te zbres perseri dhe nuk eshte ngrit populli i tij por kan ra ne sprove shume te madhe.
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 18:10
Abdulgafuri shkruajti:eshte ngrit me trup dhe me shpirt dhe do te vie dita kur do te zbres perseri dhe nuk eshte ngrit populli i tij por kan ra ne sprove shume te madhe.

Tani ky komentim eshte sipas qefit tend, edi fort mire besoj qe ajeti nuk shfuqizohet e as nuk ben te hiqet, e sipas teje ajeti me siper nuk duhet te egzistoj, e besa edhe aij qe kam sjell une
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 18:56
ti dugi po mundohesh me manipulua me kuranin e shajtit sepse ti thua se eke lexua ne ajet se ISA a,s ke vdekur ke frig nga allahu sepse ne kuran jan fjalet e allahut ku thuhet se isen allahu i madhrishum e shpejtoj isen a,s dhe e dregoj ne qillin tre ku aj ende jeton dreri te udhron zoti te vie ne tok ta shkatron gjelalin
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 21:52
Kushtrimi4 shkruajti:ti dugi po mundohesh me manipulua me kuranin e shajtit sepse ti thua se eke lexua ne ajet se ISA a,s ke vdekur ke frig nga allahu sepse ne kuran jan fjalet e allahut ku thuhet se isen allahu i madhrishum e shpejtoj isen a,s dhe e dregoj ne qillin tre ku aj ende jeton dreri te udhron zoti te vie ne tok ta shkatron gjelalin

Mire besoj e din qe fyrtyt i nje muslimani te mire eshte thenja e zekatit apo jo ( e aq me shume e nje Profeti) me thuj ti kujt ja paguan zekatin Isa a.s atje, me thuj se me se ushqehet Isa atje, me thuj se ku i kryn proceset fiziologjike Isa atje ?
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 22:50
i mjeri ti ore dugi po dusho ne kuran zoti eka thon ne kuran per isajn a,s se ky i dergumi zotit isaj esht gjall ne gjillin e tret dhe zoti ejap ushqim ati dhe te gjith krijesave ne tok por ti ore dugi lutju zotit per ket dushim si e ke dhe mer abdes e lexoje kuranin sepse do ta kuptosh te vrteten per isajn a,s
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 23:09
Kushtrimi4 shkruajti: i mjeri ti ore dugi po dusho ne kuran zoti eka thon ne kuran per isajn a,s se ky i dergumi zotit isaj esht gjall ne gjillin e tret dhe zoti ejap ushqim ati dhe te gjith krijesave ne tok por ti ore dugi lutju zotit per ket dushim si e ke dhe mer abdes e lexoje kuranin sepse do ta kuptosh te vrteten per isajn a,s

Jam lute, tej mase, po nuk e di pse te komentoj kur e shoh qe i keni argumentet e that ashtu siq i ka dhe udhezuesi juaj.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 23:21
dugi ne te dy po bisedojm sepse inshalla te ndimoj sa do pak dhe kthesh ti ne rrugen e zotit besom ti per ato fjal si i shkrove kujna ja jap isa zeketin dhe me qka aj ushqehet ti ne at moment nuk je musliman sepse dushon ne kuran ne fuqin e allahut por ti pendohy dhe lutju zotit dhe non stpo thuje UDHIBILAHE SHEJTANE RAGJIM BISMILAHE RRAHMANE RRAHIM
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 23:25
Kushtrimi4 shkruajti:dugi ne te dy po bisedojm sepse inshalla te ndimoj sa do pak dhe kthesh ti ne rrugen e zotit besom ti per ato fjal si i shkrove kujna ja jap isa zeketin dhe me qka aj ushqehet ti ne at moment nuk je musliman sepse dushon ne kuran ne fuqin e allahut por ti pendohy dhe lutju zotit dhe non stpo thuje UDHIBILAHE SHEJTANE RAGJIM BISMILAHE RRAHMANE RRAHIM

Kushtrim, une nuk ju besoj fjaleve te Shefqetave, une i besoj shkronjave te Kuranit, e leximit qe bej, e disa dijetarve me te medhenje se Shefqa. Po nuk ke faj ti je mesu me degju nga aij e mos me lexu vet kurr, apo me lexu me emocione e mos me u thellu asnjeher ne problem. Une e di qe jam ne rrugen e drejt une e di dhe besoj ne ate qe Isa a.s ka vdek ashtu sic vdiqen gjithe profetet e tjere.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 23:30
stufurullah ore dugi ti nuk je ne rrugen e zotit ishalla do ta kuptosh a sa e perket per mua une vella ekam lexua disa her kuranin dhe e lexoj per gjdo dit po ti fillo e lexoje kuranin
SuSeRe
SuSeRe
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 46
<b>Hobi</b> Hobi : Te pikturoj ate qe s'dua ta harroj!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje ku diskutojn engjujt:D
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 23/05/2013

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sat 25 May 2013 - 23:34
Kushtrimi4 shkruajti:dugi ne te dy po bisedojm sepse inshalla te ndimoj sa do pak dhe kthesh ti ne rrugen e zotit besom ti per ato fjal si i shkrove kujna ja jap isa zeketin dhe me qka aj ushqehet ti ne at moment nuk je musliman sepse dushon ne kuran ne fuqin e allahut por ti pendohy dhe lutju zotit dhe non stpo thuje UDHIBILAHE SHEJTANE RAGJIM BISMILAHE RRAHMANE RRAHIM

???!!!
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sun 26 May 2013 - 0:21
Kushtrimi4 shkruajti:stufurullah ore dugi ti nuk je ne rrugen e zotit ishalla do ta kuptosh a sa e perket per mua une vella ekam lexua disa her kuranin dhe e lexoj per gjdo dit po ti fillo e lexoje kuranin

Ndoshta e ke lexu por me kuptu jo, hiqnu fjalave te tjerve mos besoni ne persona te verber, ne persona qe nuk kane logjik te menduarit.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sun 26 May 2013 - 10:17
dr.Dugi shkruajti:
Tani ky komentim eshte sipas qefit tend, edi fort mire besoj qe ajeti nuk shfuqizohet e as nuk ben te hiqet, e sipas teje ajeti me siper nuk duhet te egzistoj, e besa edhe aij qe kam sjell une

njeri nga ne te dy po flet sipas qefit te tij por realiteti eshte ndryshe. mos shpifni per gjera qe nuk dini se shpifja eshte e urryer ne islam.
qe te mos e zgjas me shume me ju kam vetem nje pyetje:
ne cilin vend ne kuran shkruan qe thot isa a.s se ma more shpirtin ?
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sun 26 May 2013 - 10:20
dr.Dugi shkruajti:
Ndoshta e ke lexu por me kuptu jo, hiqnu fjalave te tjerve mos besoni ne persona te verber, ne persona qe nuk kane logjik te menduarit.
ju na knaqet , po na tregoni logjike te madhe . po me qfar te drejte jep mendim per nje dijetar me permasa boterore ?
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sun 26 May 2013 - 10:23
dr.Dugi shkruajti:
Kushtrim, une nuk ju besoj fjaleve te Shefqetave, une i besoj shkronjave te Kuranit, e leximit qe bej, e disa dijetarve me te medhenje se Shefqa. Po nuk ke faj ti je mesu me degju nga aij e mos me lexu vet kurr, apo me lexu me emocione e mos me u thellu asnjeher ne problem. Une e di qe jam ne rrugen e drejt une e di dhe besoj ne ate qe Isa a.s ka vdek ashtu sic vdiqen gjithe profetet e tjere.

na sjell nje argumet per kete qe thu veq nje?
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Sun 26 May 2013 - 13:38
Abdulgafuri shkruajti:
dr.Dugi shkruajti:
Kushtrim, une nuk ju besoj fjaleve te Shefqetave, une i besoj shkronjave te Kuranit, e leximit qe bej, e disa dijetarve me te medhenje se Shefqa. Po nuk ke faj ti je mesu me degju nga aij e mos me lexu vet kurr, apo me lexu me emocione e mos me u thellu asnjeher ne problem. Une e di qe jam ne rrugen e drejt une e di dhe besoj ne ate qe Isa a.s ka vdek ashtu sic vdiqen gjithe profetet e tjere.

na sjell nje argumet per kete qe thu veq nje?


aka argumet m e i madh se kurani ore dugi lexoje kuranin
Sponsored content

Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit). Empty Re: Argumente mbi Vdekjen e Hazret Isait a.s ( Krishtit).

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi