Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

4 gjëra që e prishin lidhjen nga të cilat duhet të ruheni! Empty 4 gjëra që e prishin lidhjen nga të cilat duhet të ruheni!

Mon 24 Jun 2013 - 18:25
4 gjëra që e prishin lidhjen nga të cilat duhet të ruheni! 46xx3037
Nëse doni që lidhja juaj të lulëzojë pa vështirësi, mbani mend këto 10 gjëra që mund t’ua prishin lidhjen



1. Bërja e planeve në emër të partnerit. A merrni me qëllim vendime në emër të partnerit tuaj? Nëse një mik ju fton të takoheni, por ju veç keni bërë plane me partnerin tuaj, a përgjigjeni në emër të tij dhe i tregoni më vonë për këtë?

Në një restorant, a porositni për partnerin pa e pyetur fare çfarë do? Ju mund të supozoni se, të bëni plane në emër të partnerit tuaj, tregon sa mirë e njihni. Por, del se ju po e kontrolloni atë pa e ditur fare!

2. “Kush të tha ta bësh këtë?” Nëse partneri juaj bën diçka të lezetshme për t’ju befasuar, por s’shkon sipas planit, e kritikoni atë dhe i thoni diçka të keqe, si: “Kush të tha ta bësh këtë?!”

Nëse partneri jua sjell kafjallin në shtrat për të ju befasuar edhe ju, pa dashje, e rrëzoni pjatën në dysheme, sepse akoma s’jeni kthjellur, ju nervozoheni pak me partnerin tuaj. Por, nëse i bërtitni ose e fajësoni atë për këtë, mos harroni se po ia lëndoni ndjenjat. Dhe, nënvetëdije mund të ju urrejë për këtë dhe të vendosë të mos ua sjell kafjallin në shtrat më kurrë.

3. Kompleksi i superioritetit. Mbase e doni partnerin me zemër, por nënvetëdije besoni se jeni më të mirë sesa ai. apo ai s’e meriton dikë kaq të hatashëm si ju?

Në çastin që mendoni kështu, ju po shkelni në pragun e ndarjes.

4. Partnerët e ngjitur. Ju pëlqen ta kaloni kohën e lirë me partnerin? S’ju pëlqen kur partneri bën plane të dalë me shoqërinë e vet pas pune ndonjëherë? Mendoni se e doni partnerin shumë, por bëheni partner i ngjitur, pa e ditur këtë.shqipmedia
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi