Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 15:10
Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Thumb_250x150Nuk kanë së sosur bëmat e figurave më të shquara të Partisë Demokratike të cilët veçse kurrsesi nuk mund të ndjehen “volitshëm” me rezultatin shkatërrimtar në dëm të tyre!

Por, ajo që të bie në sy është heshtja e madhe dhe “zhdukja” e menjëhershme e figurave më të shquara të PD-së, si Berisha, Basha, Topalli, e aq më shumë Majlinda Bregu, e cila deri në daljen e saj të fundit në media ishte e “sigurt”
për fitoren, madje e njoftonte atë me të madhe.
Siç dhe dimë rezultati e hidhëroi shumë, aq shumë saqë ajo dha urdhër që asnjë figurë e PD-së, pa përjashtim të mos bëjë asnjë deklaratë në media lidhur me rezultatet dhe jo vetëm.

Këtë e konfirmoi më së miri “opinion-isti”, Bledi Fevziu në emisionin e tij të mbrëmshëm, i cili madje nuk mundi të përmbaj zhgënjimin dhe hidhërimin tij duke ironizuar disa herë Bregun, duke komentuar live: “E ka dhënë urdhrin Majlinda Bregu që askush nga PD-ja të mos prononcohet në media. Apo jo Majlinda?, po nga u zhduk ajo?!”, pyeste gjithë ironi Fevziu./alb-observer.com/
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 16:03
Duken kusaret kur zhduken si era...
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 16:29
si pas teje keta kusaret ishin jo te mir  sepse nuk jan komunista lideri i tyre nuk e perdor drogen por ket e mbajten shiprin per 8, vite e zhvilluan shtetin e futen ne nato i ndertuan ruget moderne e lidhun shiprin me kosoven me autosrada moderne e shum e shum  zhvillime ekonomike edi rama ishte ne pushtet para 8, VITE AMA NUK E ZHVILLOJ  SHIPRINAS 1% POR VETEM E VETEM  e keq perdoren pozitat e veta per interes personale PARTIA DEMOKTATIKE  KA HUMB  NE KETO ZGJEDHJE ama  edhe ne humbje ka fitore sepse ku edi rama per 4, vite  dota qon shiprin mrapa sepse aj esht njeriju i qmendur nuk meret me shiprin  por meret me  mafin e vet me hajni keqperdirime si  me heret kur ishte ne pushtet qka do te thot pas 4, vite PD do te kthet prap ne pushtet
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 16:42
Kushtrimi4 shkruajti:si pas teje keta kusaret ishin jo te mir  sepse nuk jan komunista lideri i tyre nuk e perdor drogen por ket e mbajten shiprin per 8, vite e zhvilluan shtetin e futen ne nato i ndertuan ruget moderne e lidhun shiprin me kosoven me autosrada moderne e shum e shum  zhvillime ekonomike edi rama ishte ne pushtet para 8, VITE AMA NUK E ZHVILLOJ  SHIPRINAS 1% POR VETEM E VETEM  e keq perdoren pozitat e veta per interes personale PARTIA DEMOKTATIKE  KA HUMB  NE KETO ZGJEDHJE ama  edhe ne humbje ka fitore sepse ku edi rama per 4, vite  dota qon shiprin mrapa sepse aj esht njeriju i qmendur nuk meret me shiprin  por meret me  mafin e vet me hajni keqperdirime si  me heret kur ishte ne pushtet qka do te thot pas 4, vite PD do te kthet prap ne pushtet


Sa per drogen ai Sali Berisha e "lulezoi" Lazaratin...
Ndersa ato rruget, pardje doli e foli edhe ne televizionin grek per rrugen e re Tirane-Elbasan ai Sali Berisha dhe dje ajo rruge u rrenua nga cilesia "e bukur" qe kishte, njesoj dhe si rrenimi qe pesoi tuneli ne rrugen e kombit...

Shqipetaret i mbyti mergimi e ti me thua perparimin e Sali Berishes, perparimin e arratise te thuash me mire qe e mbyti vendin mjerimi...

Thoshte Saliu se rroga me e ulet do behej te pakten 350 euro, pse mo votimet priste Saliu qe ta bente rrogen aq?!

Therrisni llogjikes e mos flisni se prapthi...
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 16:51
Message reputation : 100% (1 vote)
Kushtrim , pershendetje. 

Une nuk mbaj anen e askujt se jam larg dhe askush prej tyre nuk me ka dhene Gje !
Por doja te te pyesja diçka si Shqipetare : CTE DUHET TY , CFARE TE HYN NE XHEP FUTJA NE NATO ??
Hyrja jone ne Nato dmth qe ne do ju japim ndihme te tjereve, kur e dime shume mire qe ne kemi 1000 here ndihme per vete dhe ne nuk jemi KADER per vete , si do vemi ne te ndihmojme te tjeret. 

Une nuk mendoje se DOKTORRI VAJTI NE PS , DHE I LA RADHEN PIKTORIT . 
Une mendoje se POLITIKA ne Shqiperi eshte Bere nga KLOWN , jo nga Politikan . 
Politikan i vetem ishte FATOS NANO, Sabri GODO(ndjese paste) dhe Bamir Topi . 
Keta s'kane fuqi sot !

Sinqerisht nuk pres shume nga Edi Rama , pasi nje cope piktor eshte dhe nuk mendoje se ka shume tru te rregulloje nje SHqiperi dhe pse Promovimi i partise se tij filloi me ARTISTET E MEDHENJ SHQIPTARE NE MBARE BOTEN , por shpresoje qe te investoje po aq shume dhe tek ARSIMI NE SHQIPERI !

Shpresoje vertete si Shqipetare dhe uroje qe RILINDJA qe ai premton te filloje me RININE me Arsimin dhe me SHOQERINE !

Shprese nuk kam , PSE ?
Sepse ne kete krize mbarekombetare ku jemi , per te cilen XHAXHI SALIU THOSHTE JEMI TE DYTET PAS GJERMANISE , Shqiperia eshte ne krize te tille prej 20 vitesh dhe nuk i bene diferencen , pikerisht .....dhe Edi Rama , do shofi Xhepin e tij dhe karrigen e tij sepse e ka me Afer , ndersa CESHTJA E SHQIPETAREVE dhe SHQIPERIA jane shume larg, jo vetem per EDI RAMEN , por per KEDO QE KA ARDHUR NE PUSHTET. 

Pra .....mundohuni ti gjykoni gjerat ashtu si jane , jo PS , JO PD !!!
SHQIPERI ? 
Kush ka bere dicka per Shqiperine deri tani pas Komunizmit ? ASKUSH !
Ne patem ne Politik nje Kirurg per 20 vjet ,qe ishte PUSHTI I KOMUNIZMIT !!

Pra te lutem mundohu ta shofesh drejt situaten !
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 17:09
Luan_Valikardi shkruajti:
Kushtrimi4 shkruajti:si pas teje keta kusaret ishin jo te mir  sepse nuk jan komunista lideri i tyre nuk e perdor drogen por ket e mbajten shiprin per 8, vite e zhvilluan shtetin e futen ne nato i ndertuan ruget moderne e lidhun shiprin me kosoven me autosrada moderne e shum e shum  zhvillime ekonomike edi rama ishte ne pushtet para 8, VITE AMA NUK E ZHVILLOJ  SHIPRINAS 1% POR VETEM E VETEM  e keq perdoren pozitat e veta per interes personale PARTIA DEMOKTATIKE  KA HUMB  NE KETO ZGJEDHJE ama  edhe ne humbje ka fitore sepse ku edi rama per 4, vite  dota qon shiprin mrapa sepse aj esht njeriju i qmendur nuk meret me shiprin  por meret me  mafin e vet me hajni keqperdirime si  me heret kur ishte ne pushtet qka do te thot pas 4, vite PD do te kthet prap ne pushtet


Sa per drogen ai Sali Berisha e "lulezoi" Lazaratin...
Ndersa ato rruget, pardje doli e foli edhe ne televizionin grek per rrugen e re Tirane-Elbasan ai Sali Berisha dhe dje ajo rruge u rrenua nga cilesia "e bukur" qe kishte, njesoj dhe si rrenimi qe pesoi tuneli ne rrugen e kombit...

Shqipetaret i mbyti mergimi e ti me thua perparimin e Sali Berishes, perparimin e arratise te thuash me mire qe e mbyti vendin mjerimi...

Thoshte Saliu se rroga me e ulet do behej te pakten 350 euro, pse mo votimet priste Saliu qe ta bente rrogen aq?!

Therrisni llogjikes e mos flisni se prapthi...




 ty luan te kam rrespektuar shum deri e kam kuptua se ti  je nje njeri si a urren me zmer fen islame per at ti per mua nuk ekziston






















Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 17:26
kujdes temat ju
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 17:30
EPIKADA  shum e nderura me pyte pse une e rrespektoj berishen dhe  PD NE  1999, kur ne kosove serbia i masakroj me mija shiptar po dh ei dubaj ng ashtepit e veta berisha  partia e ti i dul  ne ndihm  popllit kosovar ne shtepin e berishes ne fshatin e ti ISHTE  SHTABI I UQK NE AT KOH BERISHA ISHTE NE OPOZITama i ndimoj shum kosoves  a edi rama pandeli majko i udhruan policin shiptar ne durs ti  ndaljo disa kamiona  me armatin si ishin ardhur nga perendim per UQK dhe te gjitha armet i  ja moren UQK dhe  me von te njejtat arme ja shiten UQK kjo esht nje shembel sepse ka pas shum rast,  me ket pyt qka fiton shipria prej natas e nderura fiton shum ka nje siguri te garantuar per dhe shum perparsi  si esht  paisja me armatim modern  hyrja ne europ dhe shum e shum  tjera
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 17:48
I nderuar , 
ne ate periudhe SHQIPERIA ISHTE NE DUART E FATOS NANOS 99 !
Edi Rama nuk ishte ne Politike. 
Ne 97 Shqiperia gezonte nje goxha Lufte civile , fale hapjes se depove te armeve dhe Sali Bisha , perplaste ARKIVOLIN E AZEM HAJDARIT perpara Kryeministrise, aty ku filloi ti kundervihej Policise se Shtetit. 
NE SHQIPTARET , (dhe familja ime) Kemi hapur dyert per Familjet Kosovare dhe ju kemi dhene Ushqime. 
Sali Berisha nuk ishte ne Pushtet, dhe ato qe kemi bere per Popullin tuaj , nuk ka i tha POLITIKA , por ETIKA dhe KULTURA JONE MIKEPRITESE sepse jemi me Tradita SHQIPETARE ! 
Nejse ...e kuptoje Mirenjohjen tuaj , por qe ta dini ju :) gruaja e Saliut eshte Serbe dhe ai eshte shume Favorist ndaj tyre nuk eshte dhe aq i interesuar per Kosoven pmv se cfare broçkulla flet e manifeston ...se atij nuk i dhimbset Populli i tij , jo me te shkoj deri ne Kosove . Me mire qe sju ka rene ne pjese ju ....
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Tue 25 Jun 2013 - 19:29
Kushtrimi4 shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Kushtrimi4 shkruajti:si pas teje keta kusaret ishin jo te mir  sepse nuk jan komunista lideri i tyre nuk e perdor drogen por ket e mbajten shiprin per 8, vite e zhvilluan shtetin e futen ne nato i ndertuan ruget moderne e lidhun shiprin me kosoven me autosrada moderne e shum e shum  zhvillime ekonomike edi rama ishte ne pushtet para 8, VITE AMA NUK E ZHVILLOJ  SHIPRINAS 1% POR VETEM E VETEM  e keq perdoren pozitat e veta per interes personale PARTIA DEMOKTATIKE  KA HUMB  NE KETO ZGJEDHJE ama  edhe ne humbje ka fitore sepse ku edi rama per 4, vite  dota qon shiprin mrapa sepse aj esht njeriju i qmendur nuk meret me shiprin  por meret me  mafin e vet me hajni keqperdirime si  me heret kur ishte ne pushtet qka do te thot pas 4, vite PD do te kthet prap ne pushtet


Sa per drogen ai Sali Berisha e "lulezoi" Lazaratin...
Ndersa ato rruget, pardje doli e foli edhe ne televizionin grek per rrugen e re Tirane-Elbasan ai Sali Berisha dhe dje ajo rruge u rrenua nga cilesia "e bukur" qe kishte, njesoj dhe si rrenimi qe pesoi tuneli ne rrugen e kombit...

Shqipetaret i mbyti mergimi e ti me thua perparimin e Sali Berishes, perparimin e arratise te thuash me mire qe e mbyti vendin mjerimi...

Thoshte Saliu se rroga me e ulet do behej te pakten 350 euro, pse mo votimet priste Saliu qe ta bente rrogen aq?!

Therrisni llogjikes e mos flisni se prapthi...




 ty luan te kam rrespektuar shum deri e kam kuptua se ti  je nje njeri si a urren me zmer fen islame per at ti per mua nuk ekziston
























C'pune ka islami mbi temen qe flasim, apo nuk ke cfare te shtosh?!...

Sa per ate qe thua e ke gabim, nuk urrej islamin por humbesirat qe harrojne te flasin Shqip kur shtojne ato fjalet anadollake ne shprehjet e tyre...

Dhe nuk do analizoj krimet e Berishes une se ne fund kam per te dale fajtor qe nuk e kam vrare...

Po ju pse jeni kaq mendjengushte dhe nuk dini te lidhni nje fjale atdhetare por kapeni ne papjekuri?!

Edhe Sali Berisha nese dilte serish Kryeminister i Shqiperise, per te miren e vendit do t'i shprehja keshillat e mia si nje shqiptar i thjeshte qe jam, se koha nuk pret me per perseritje gafash sic eshte mesuar ai...
Por ja qe edhe durimi ka fund dhe zgjuarsia fillim, vete populli ja dha dermen fale mbikqyrjes europiane qe nuk e la Saliun t'i "vidhte" serish votat...
Sponsored content

Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i Empty Re: Majlinda Bregu e “tërbuar” me humbjen, urdhër PD-istave, “askush të mos deklarojë asgjë”, Fevziu e i

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi