Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 0:00

Në fjalimin e tij si fitues i këtyre zgjedhjeve, kryetari i Partisë Socialiste deklaroi se ai do të jetë kryeministri i shqiptarëve dhe njëkohësisht edhe kryeshërbëtori i tyre.

"Detyra është e imja, por pushteti do të jetë i juaji. Unë nuk do ta harroj këtë, por ju lutem edhe ju mos e harroni. Për të mirën e Shqipërisë duhet të rilindim së bashku", tha Rama.

Kreu socialist u shpreh se ky është momenti më krenar i jetës së tij, por përulësia mbizotëron ndaj krenarisë.

"Sot, ju populli i Shqiperise vendoset te ma ngarkoni mua dhe skuadres tone kombetare te Rilindjes, se bashku dhe në mënyrë të pandarë me partnerët tanë të LSI-së dhe aleatët e tjerë këtë përgjegjësi kaq të madhe", u shpreh Rama.

Kreu socialist ftoi qytetarët që së bashhku me skuadrën e Rilindjes dhe aleatët, të ndajnë së bashku aspiratat, sfidat dhe përpjekjet për të rimëkëmbur ekonominë përmes konkurrencës dhe tatimit të ndershëm, shërbimeve sipas nevojës dhe jo sipas xhepit, për të patur nje bashkëjetesë demokracie, pavarësisht përkatësive partiake dhe krahinore.

"Populli sovran e ngjyrosi me ngjyren e purpurt gjithe harten e Shqiperise, qe nga Shkodra gjer ne Vlore per te na dhene mundesi historike qe ta provojme me sjellje dhe me vepra se mund ta ndajme kete vend nga ndasite e vjetra te se shkuares, te nisim bashkarisht punen per t'i treguar njeri-tjetrit dhe botes se kemi vlerat dhe vendosmerine per t'u ngjitur ne lartesine e amaneteve te të pareve te ketij vendi dhe borxheve qe u kemi te gjithe femijeve te Shqiperise", tha Rama.

Rama ka folur edhe për kundërshtarin e tij politik, duke i dërguar një mesazh ndryshe nga herët e tjera.

"Kam thënë edhe fjalë të papëlqyeshme për paraardhësin tim dhe kjo ndodh në demokracitë e pazhvilluara si kjo e jona. Por sot dua t'i them Berishës, se e falenderoj për çdo gjë të mirë që historia mund ta vlerësojë nesër, e që unë ndoshta nuk i shoh objektivisht sot. I uroj gjithë mirat në jetën e tij private në vazhdim", u shpreh Rama.

Po ashtu fituesi i zgjedhjeve theksoi se votën plebishitare ai nuk e konsideron si triumf personal, por si një sfidë të madhe për të ardhmen.

"Eshtë pjesë e sfidës qeverisëse që asnjë zgjedhës i palës tjetër të mos ndihet keq, asnjë rrogtar shteti të mos ndjehet i kërcënuar, asnjë burim mediatik që ka mbështetur palën tjetër të mos ndihet i rrezikuar, të gjithë meritojnë respektin tonë dhe të gjithëve do t'u provojmë se ndryshimi nuk ka ardhur për t'i bërë keq duke shkelur ligjet e këtij vendi", premtoi Rama.


/ Top Channel


Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 0:44
stern
duket ndryshimi nga fjalimet e tribalit te vicidolit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 0:48
Mua se di por ne fjalimin e tij ne video me ngjall nje lloj frike, dicka sme pelqen sikur shtrengohet shume per mos treguar ironine apo mendimet negative qe ka sikur hiqet ...!!


Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 0:51
AnGeLiC shkruajti:Mua se di por ne fjalimin e tij ne video me ngjall nje lloj frike, dicka sme pelqen sikur shtrengohet shume per mos treguar ironine apo mendimet negative qe ka sikur hiqet ...!!
atehere kenaqu me fjalimet e tribalit  mbase ato te frymezojne kkkkkkkkk
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 1:14
Tironci shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:Mua se di por ne fjalimin e tij ne video me ngjall nje lloj frike, dicka sme pelqen sikur shtrengohet shume per mos treguar ironine apo mendimet negative qe ka sikur hiqet ...!!
atehere kenaqu me fjalimet e tribalit  mbase ato te frymezojne kkkkkkkkk

Per Berishen e ke fjalen? Per mua njeri tr@p e tjetri malok por malok nga ata te kanunit..keshtu qe do preferoja nje ndryshim por jo kete te Edi Rames,nje ndryshim nga cdokush tjeter vetem Rama e Sala mos te figuronin me aty...


Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 1:22
AnGeLiC shkruajti:
Tironci shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:Mua se di por ne fjalimin e tij ne video me ngjall nje lloj frike, dicka sme pelqen sikur shtrengohet shume per mos treguar ironine apo mendimet negative qe ka sikur hiqet ...!!
atehere kenaqu me fjalimet e tribalit  mbase ato te frymezojne kkkkkkkkk

Per Berishen e ke fjalen? Per mua njeri tr@p e tjetri malok por malok nga ata te kanunit..keshtu qe do preferoja nje ndryshim por jo kete te Edi Rames,nje ndryshim nga cdokush tjeter vetem Rama e Sala mos te figuronin me aty...
se kupton se vetem edi rama e theu kete tribal te tropojes 
 por ky nuk eshte as tropojan por ndonje kopil  qe e shkaterroi kete vend 
sot me dukej vetja si me 1991  para ca ditesh njerezit i kishte kapur paniku ketej 
 por kane filluar te clirohen nga ndjenja  e frikes 
 me mire mbase do behet ??????????????????
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 1:34
Tironci shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:
Tironci shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:Mua se di por ne fjalimin e tij ne video me ngjall nje lloj frike, dicka sme pelqen sikur shtrengohet shume per mos treguar ironine apo mendimet negative qe ka sikur hiqet ...!!
atehere kenaqu me fjalimet e tribalit  mbase ato te frymezojne kkkkkkkkk

Per Berishen e ke fjalen? Per mua njeri tr@p e tjetri malok por malok nga ata te kanunit..keshtu qe do preferoja nje ndryshim por jo kete te Edi Rames,nje ndryshim nga cdokush tjeter vetem Rama e Sala mos te figuronin me aty...
se kupton se vetem edi rama e theu kete tribal te tropojes 
 por ky nuk eshte as tropojan por ndonje kopil  qe e shkaterroi kete vend 
sot me dukej vetja si me 1991  para ca ditesh njerezit i kishte kapur paniku ketej 
 por kane filluar te clirohen nga ndjenja  e frikes 
 me mire mbase do behet ??????????????????

Rama ne 4 vitet e pushtetit dy vitet e para do mbush xhepat e tij si pune e Sales i mbeten e dy vite te tjera per te treguar dicka tek populli Shqiptar e te fitoj votat e rradhes..Thua ka kohe se populli mesa u kuptua ka arritur ne AMIN me Salen keshtu qe nuk besoj ti jap nje tjeter shanc Rames nese ai gabon ne te paren!


Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 1:46
Dy vitet e para besoj do i duhen me shkaterru kete kupole qe eshte vendos ne kete vend 
 mbase do ti ngelen dy vite te tjera per pune 
 por besoj se me mire se keto tribale qe kane qene deri me sot do jet
ketej eshte baterdia 
 vec dikush qe ska jetuar ne kete vend dhe vjen e provon e kupton sa  mbas dore jane lene keto njerez 
rendesi ka qe sot vendi po duket se po shkon ne rrugen e duhur
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 1:51
O Ana,po shoh diskutimin qe po ben me tironcin...e di qe po ja fut kot?Nuk ka te krahasuar Rama me Salen,po lere fare se ai eshtr nje vrases me dorashka te bardha.


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 2:37
Tironci shkruajti:Dy vitet e para besoj do i duhen me shkaterru kete kupole qe eshte vendos ne kete vend 
 mbase do ti ngelen dy vite te tjera per pune 
 por besoj se me mire se keto tribale qe kane qene deri me sot do jet
ketej eshte baterdia 
 vec dikush qe ska jetuar ne kete vend dhe vjen e provon e kupton sa  mbas dore jane lene keto njerez 
rendesi ka qe sot vendi po duket se po shkon ne rrugen e duhur

Ku bazohesh ti qe flet me kete siguri sikur ta njohesh personalisht Ramen?!
Per mua nje fytyre kane te gjithe keta ndryshim do dhe qeveria jone nga themeli dhe pastaj vendi se kshu me keta po te njejta gjera do shikojme nuk ka per te ndryshuar asgje..te thash dy vite ai do mbush xhepat..ben cben nese ben dicka mbas dy vitesh e me tutje nese i japim shancin perseri te jete ne shtet!


Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 2:40
i panjohur shkruajti:O Ana,po shoh diskutimin qe po ben me tironcin...e di qe po ja fut kot?Nuk ka te krahasuar Rama me Salen,po lere fare se ai eshtr nje vrases me dorashka te bardha.

Ti pro kujt je tani qe ta kuptoj? Po ate po them e une njeri eshte ****** e tjetri malok gjakpires...nese te pelqen Berisha pune per ty..


Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 2:51
AnGeLiC shkruajti:
i panjohur shkruajti:O Ana,po shoh diskutimin qe po ben me tironcin...e di qe po ja fut kot?Nuk ka te krahasuar Rama me Salen,po lere fare se ai eshtr nje vrases me dorashka te bardha.

Ti pro kujt je tani qe ta kuptoj? Po ate po them e une njeri eshte ****** e tjetri malok gjakpires...nese te pelqen Berisha pune per ty..
Po kjo sdo mend se pro kujt jam...e di kuptimin ti vrases me dorashka te bardha????E pra,kjo i referohet mjekeve e ky eshte Sali trapi.....


Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 11:18
Suksese Edi Rames.urojm dhe shpresojm se do ta con Shtetin Shqiptare drejt nji shteti te drejt, dhe ne nji perparim...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj J5zhxd
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

prej Wed 26 Jun 2013 - 12:27
Bravo Edi e meritoje fitoren.
kishe bere nje fjalim shume te bukur dhe te prekte shume.skisha degjuar asnjeher nje fjalim kaq madheshtore,cdo germ jepte nje kuptim paqeje..uroj qe te jemi me ju dhe stafin e rilindjes ne nje rilindje te re!

Nuk kam degjuar lider ne keto njezet vjet,vecanrisht ne momente te nje triumfi elektorale me permasa te tilla,qe te kete mbajtur nje fjalim te tille...Koherent me te vetet ,fisnik me kundershtaret,realist e me kembe ne toke per gjendjen e rende qe po gjen,shpresedhenes e entusiasiast ne masen e duhur,i vendosur dhe gjithe vetedije per udhen e gjate e te veshtire te Rilindjes,permes nje stili ne kulmin e elegances, si nje mjeshteri i vertete i fjales....Shkurt;-nje udheheqes qe prej njezet vjetesh i paska munguar shqiperise !


I lutem atyre që kanë shumë fytyra, jepjani ndonjë fytyrë atyre që s'kanë fare !
Sponsored content

default Re: Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi