Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ironia e paaftësisë së shefit të policisë shqiptare, vendi mbytet në gjak, ai: “Askush nuk do të mar Empty Ironia e paaftësisë së shefit të policisë shqiptare, vendi mbytet në gjak, ai: “Askush nuk do të mar

Fri 19 Jul 2013 - 15:26
Ironia e paaftësisë së shefit të policisë shqiptare, vendi mbytet në gjak, ai: “Askush nuk do të mar Thumb_250x150Ndërkohë që vendi po mbytet në gjak nga rritja alarmante e kriminalitetit në vend, kryepolici i shtetit shqiptar, Burgaj mjaftohet vetëm me një “Askush nuk do të marrë leje në verë”!!!

Është e paimagjinueshme se si është e mundur që shefi i policisë së shtetit, edhe pse kriminaliteti në vend ka arritur në të kuq, ku çdo ditë numërohen më shumë 4-5 viktima, nuk merr masat e duhura dhe ndëshkuese ndaj efektivëve dhe drejtuesve të policisë, për neglizhencën e tyre dhe për mos reagim dhe paaftësi në ruajtën e rendit!

Pas një paralajmërimi “ultimatum”, para disa ditësh dhënë krerëve të kryepolicëve të komisariateve të veriu të Shqipërisë nga Hysni Buragj, vjen dhe vendimi i tij i “madhërishëm” ku me anë të një urdhri të brendshëm…: “Anulohen lejet për pushimet e verës të gjithë drejtuesve të policisë”!!!
Tani të dashur qytetar mos kini më frikë!

Çdo u zgjidh!

A mos vallë me këtë urdhër kryepolici i shtetit shqiptar “përkëdhel” drejtuesit e policisë në qarqe?


“Ka mungesa në organikën e Policisë, për shkak të largimeve, apo për shkaqe të ndryshme, dhe është e nevojshme që në këtë periudhë të ketë më tepër kontroll, të territorit të vendit, sidomos në plazhe, të akseve rrugore që janë të ngarkuara për shkak të sezonit turistik”, tha dje në mbrëmje zëdhënësja e Policisë së Shtetit, Laura Totraku./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi