Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Neo-nazistët rus nisin fushatë kundër homoseksualëve Empty Neo-nazistët rus nisin fushatë kundër homoseksualëve

Sun 28 Jul 2013 - 21:09
Neo-nazistët rus nisin fushatë kundër homoseksualëve Article-2379967-1B057CD7000005DC-137_634x312Një grup rus neo-nazistësh akuzohen për torturim të disa të rinjve homoseksuale. Grupi i kryesuar nga Maxim Martsinkevich ka nisur fushatën e quajtur ‘Oçupy Pedophilyaj’ dhe ‘Ocuppy Gerontilyaj’.

Ata fillimisht lënë takim me djemtë homoseksualë dhe më pas i filmojnë dhe i torturojnë.

Videot më pas janë postuar në rrjete sociale. Shumë prej viktimave kanë tentuar të vetëvriten pas kësaj ndërsa të tjerët janë të traumatizuar.

Në një video të postuar në YouTube, grupi filmon një 15-vjeçar, i cili pranon orientimin e tij seksual. Në video ai tregon moshën, shkollën dhe emrin.

Një prej neo-nazistëve urinon në një bidon dhe më pas tenton t’ia hedhë në kokë djalit homoseksual.

Gazeta ruse “Lenta”, ka takuar një prej djemve që i është bashkuar fushatës ‘Oçupy Pedofilyaj’. “Neve nuk na pëlqejnë homoseksualët. Nëse do të ishte në dorën time, do t’i vrisja por qeveria nuk e lejon këtë gjë”, thotë ai.
Neo-nazistët rus nisin fushatë kundër homoseksualëve Article-2379967-1B05E4EA000005DC-966_634x451
shekulli
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi