Shko poshtë
Davidi
Davidi
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 5
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/07/2013

default Janullatos viziton Korcen

prej Wed 7 Aug 2013 - 11:19
Vizita e Kryepiskopit të Shqipërisë Anastas(Janullatos) në Korçë: Mbritja

Mbëriti në datën 05 Gusht 2013, në Korçë, Fortlumturia e Tij Kryepiskopi i Tiranës dhe gjithë Shqipërisë z Anastas Janullatos për një vizitë dy ditore. Të gjithë klerikët me në krye Mitropolitin e Korçës Hirësi Joanin e pritën në Katedralen Ngjallja ku dhe hyri që të falej e më pas të shikonte dhe ndryshimet që kishin ndodhur gjatë viteve që nuk kishte ardhur. Së bashku me klerin,shumë besimtarë që morën lajmin nga këmbanat që kumbonin gëzueshëm për ardhjen e tij,e prisnin gjithashtu në tempull për të marrë bekimin. Fortlumturia i bekoi dhe i përshëndeti dhe ju tha atyre disa fjalë për ardhjen e tij në Korçë.

Janullatos viziton Korcen IMG_20130805_192129

Janullatos viziton Korcen IMG_20130805_192715

Janullatos viziton Korcen IMG_20130805_192731

Janullatos viziton Korcen IMG_20130805_194108

Mberitja


Fjala e kryepeshkopit


Davidi
Davidi
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 5
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/07/2013

default Re: Janullatos viziton Korcen

prej Wed 7 Aug 2013 - 11:22
Dita II

Pjese nga mesha ne fshatin Polenë


Predikimi i kryepeshkopit

Fjala e Hirësi Joanit dhe Kryepiskopit Polenë Korçë

Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Janullatos viziton Korcen

prej Tue 15 Oct 2013 - 16:55
Po mo, turku andej.. greku kendej.. bukur e keni ndare Shqiperine!


Janullatos viziton Korcen 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Janullatos viziton Korcen

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi