Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default 5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos"

prej Thu 24 Apr 2014 - 14:48Mbajtja e meshës gjatë natës së Pashkëve ne gjuhën greke nga kryepeshkopi, Anastas Janullatos, nuk është pritur mirë nga besimtarët ortodoksë në vend.
Pjestarë të këtij komuniteti në qytetin e Fierit gjatë natës kanë shpërndarë trakte kundër kryepeshkopit Janullatos, në pjesë të ndryshmë të qytetit.
Traktet me mbishkrimin “Janullatos kryepeshkop Tradhëtar, At Nikolla kryepshkop Atdhetar” janë shpërndarë pranë isntitucioneve fetare, shtetërore dhe rrugët e qytetit të Fierit, ndërsa shpërndarjen tyre e ka marrë përsipër një shoqatë patriotike.
5 mijë ka qënë numri i trakteve të shpërndara në qytetin e Fierit kundër kryepeshkopit Janullatos.

/ZeriiKosoves/


5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos" 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: 5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos"

prej Thu 24 Apr 2014 - 14:53
Po, kisha greqisht, xhamia turqisht, me nje fjale fe haleje...

Cdo vend ne bote e shpreh fene ne gjuhen e tij, ndersa ne Shqiperi jo!...

Djalli t'ju haje...


5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos" 6ds9w0
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: 5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos"

prej Fri 25 Apr 2014 - 15:45
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:Po, kisha greqisht, xhamia turqisht, me nje fjale fe haleje...

Cdo vend ne bote e shpreh fene ne gjuhen e tij, ndersa ne Shqiperi jo!...

Djalli t'ju haje...
Hale  jan ato qe flasin pa dije  dhe me paragjykime ke qen ndonjiher ne Xhami,
turqisht heheh sa i mjer je..po edi pse ethua kete se  te eshte prish truri..dhe sdin me be dallimin..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos" J5zhxd
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: 5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos"

prej Sun 27 Apr 2014 - 2:58
Message reputation : 100% (1 vote)
Na myten ardhacaket
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: 5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos"

prej Sun 27 Apr 2014 - 22:07
Message reputation : 100% (1 vote)
Princo shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Po, kisha greqisht, xhamia turqisht, me nje fjale fe haleje...

Cdo vend ne bote e shpreh fene ne gjuhen e tij, ndersa ne Shqiperi jo!...

Djalli t'ju haje...
Hale  jan ato qe flasin pa dije  dhe me paragjykime ke qen ndonjiher ne Xhami,
turqisht heheh sa i mjer je..po edi pse ethua kete se  te eshte prish truri..dhe sdin me be dallimin..

Po seshte nevoja te shkojme ne xhami pra se Turqishten e hasim edhe ketu ne nje bisede,pershendetje etj madje edhe Arabishten shpesh!!

Pse gjithmone ata qe kane nje mendim ndryshe nga ju jane te pa dije? Nga e nxjerr kete mendim apo vetem sepse dikush nuk beson ne ate cfare besoni ju!?

Nga akuza ne akuze nuk nxirrni gje keshtu vetem sa na vertetoni me shume bindjen qe ne kemi rreth "jush"!!!


5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos" Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: 5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos"

prej Tue 29 Apr 2014 - 16:58
Princo shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Po, kisha greqisht, xhamia turqisht, me nje fjale fe haleje...

Cdo vend ne bote e shpreh fene ne gjuhen e tij, ndersa ne Shqiperi jo!...

Djalli t'ju haje...
Hale  jan ato qe flasin pa dije  dhe me paragjykime ke qen ndonjiher ne Xhami,
turqisht heheh sa i mjer je..po edi pse ethua kete se  te eshte prish truri..dhe sdin me be dallimin..

"Hale jan ato qe flasin pa dije "
Po pra, ju flisni pa dije te Gjuhes Shqipe ne Shqiperi, kisha - greqisht ndersa xhamia - turqisht, ka me hale se ju...


Nuk ka pse te jem ne xhami se kur degjoj qe pellasin turqisht atehere vetem idiot do te isha te shkoja edhe ne xhami, more vesh o turk...

Te pellasi feja islame turk-arabisht ne mes te Shqiperise dhe t'i besosh islamit vetem IDIOT mund te jeshe ose bastard apo kopil, me sakte PIS + islam = PISLAM...

O pisa qe na ndyni Shqiperine turqisht ne xhami e greqisht ne kishe...

Trruri im flet SHQIP, o mahmut qe ma-ha-m-u-t...


5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos" 6ds9w0
Sponsored content

default Re: 5 mijë trakte kundër "Grekut Janullatos"

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi