Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Hudhër për trajtimin e fytyrës me akne

prej Sat 17 Aug 2013 - 15:42
Hudhër për trajtimin e fytyrës me akne Hudher_akne-370x290Hudhra është shumë e dobishme kundër baktereve që shkaktojnë puçrrat.

Ajo mund t’iu djegë në fillim kur e aplikoni por arrin t’i përthajë aknet dhe redukton shenjat e puçrrave në fytyrë.

Përbërësit:

Katër thelpinj hudhre të qëruar
1-2 lugë gjelle me ujë trëndafili
Udhëzime:
Futni hudhrat në blender dhe lërini derisa të bëhen një masë kompakte. Më pas merrni pastën e formuar nga hudhrat dhe hidheni në një tas.
Aty shtoni lëngun e trëndafilit dhe lëreni për 10 minuta mënjanë në mënyrë që të veprojnë së bashku dhe lëngu i të dyjave të dalë në sipërfaqe.
Aplikojeni këtë lëng në fytyrën tuaj, ndërsa pastën e hudhrës vendoseni tek puçrrat.

Njerëzit të cilët janë të lirë nga ndjesi djegie, ata mund të aplikoni direkt pastë me hudhër në fytyrën e tyre dhe lëreni të veprojë për 15 minuta. Në fund shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë dhe fshijeni me një peshqir të butë, sugjeron Living. Ju mund ta përsëritni këtë maskë dy ose tri herë në javë.dita-sot.


Hudhër për trajtimin e fytyrës me akne Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi