Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Fotografohet për herë të parë lindja e një ylli. Pamjet mahnitëse

prej Tue 20 Aug 2013 - 21:59
Fotografohet për herë të parë një yll që lind. Është publikuar në  “Astrophysical Journal” dhe është meritë e jashtëzakonshme e një grupi ndërkombëtar shkencëtarësh që kanë përdorur teleskopin Alma të Observatorit Europiano-Australian ne Kili. Ata kanë zbuluar qe një yll që lind emeton një shpërthim të plotë gazi që përplaset me gazin dhe pluhurat që e rrethojnë dhe që kanë  densitet më të lartë dhe krijojnë një masëgazetarepublika.
Fotografohet për herë të parë lindja e një ylli. Pamjet mahnitëse Lindja-e-nje-ylli-31-200x200Fotografohet për herë të parë lindja e një ylli. Pamjet mahnitëse Lindja-e-nje-ylli1-200x200Fotografohet për herë të parë lindja e një ylli. Pamjet mahnitëse Lindja-e-nje-ylli-21-200x200


Fotografohet për herë të parë lindja e një ylli. Pamjet mahnitëse Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi