Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Labi i sulet ashpër “zogut” të Tunës (VIDEO) Empty Labi i sulet ashpër “zogut” të Tunës (VIDEO)

Sat 24 Aug 2013 - 15:36
Labi i sulet ashpër “zogut” të Tunës (VIDEO) Labinoti%20me%20tunenKëngëtari Labinot Tahiri, duket se e ka përjetuar rëndë këngën e Tunës “Fenix”, konkretisht ‘zogun’,pavarsisht se ajo është hit. Ai në një nga koncertet e tij të fundit, ka lënë anash për pak minuta këngën, dhe u ka mbajtur një ligjëratë mbi moralin të pranishmëve. Labi ka kritikuar ashpër këngëtarët që përdorin fjalë banale në tekstet e tyre, në veçanti Tunën, e cila në këngën e saj të fundit i këndon “zogut” nëpër koncerte dhe e prekë atë. “Mos prisni që Labi rastësisht, të këndoj një këngë banale...zogun nuk mund ta përmend unë, sepse jam shqiptar dhe kam karakter shqiptar”, ka thënë Labi. “Dhe, me zakon dhe kulturë tënden (Tunës) nuk mund të sfidosh asnjë shtet tjetër, dhe nuk mund të arrihet një shtet pa këto, ndërsa t’ju them të drejtën, se pavarësisht në të ardhmen çfarë ndodh me mua dhe nëse vjen koha që Labi duhet të përdorë ndonjë fjalë banale në skenë...atë bukë fëmijëve të mi nuk ua shti në gojë”, ka vijuar ai.shekulli.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi