Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Letra e Stalinit deri tek mësuesi i djalit të tij! Empty Letra e Stalinit deri tek mësuesi i djalit të tij!

Wed 28 Aug 2013 - 20:06
Mësues, shoku Martishin.
E mora letrën tuaj në lidhje me incidentet e Vasilij Stalin. Ju falemnderoj për të dhe ju kërkoj ndjesë që për shkak të shumë obligimeve të mia, Ju përgjigjem me vonesë.
Vasilij është një djalë i lazdruar, injorant, jo gjithmonë i drejtë dhe ka qejf ti shantazhon “udhëheqësit” e varfër. Ai shpesh është i padrejtë ndaj të varfërve, më saktësisht – ndaj atyre me vullnet të dobët.
Është lazdruar tepër nga “mbrojtësit” e mij vetëm e vetëm pse është djali i Stalinit.
Jam i lumtur që të paktën u gjend një arsimtar i cili është i denjë për respekt dhe qëndrimi i të cilit ndaj Vasilit është i njejtë si me të tjerët dhe kërkon që ai të trajtohet njejt si të gjithë brenda obligimeve shkollore.
Vasilin e prishën drejtorët e korruptuar, të cilët i përmendët, njerëz pa unë të tyre që nuk e kanë vendin në shkollë.
Dhe se ajo që “Vasili i prishur” ende nuk është shkatëruar plotësisht, është për shkak se në vendin tonë egzistojnë arsimtarë që nuk lejojnë që djali i sundimtarit të dështojë.
Këshilla ime për ju është: Jini sa më i rreptë ndaj Vasilit dhe mos u frigësoni nga kërrcënimet dhe shantazhet e rrejshme, se i preferuari do të bëjë vetëvrasje. E keni mbështetjen time të plotë.
Për fat të keq, nuk kam mundësi që vazhdimisht të merem me Vasilin, por premtoj se kohë pas kohe “do t’ia shtrëngoj qafën”.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi