Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

Rita Ora, homazh gjyshit të saj, regjisorit, Besim Sahatçiu Empty Rita Ora, homazh gjyshit të saj, regjisorit, Besim Sahatçiu

Mon 2 Sep 2013 - 23:40
Rita Ora, homazh gjyshit të saj, regjisorit, Besim Sahatçiu Besim-Sahat%C3%A7iu-300x300
Rita Ora, homazh gjyshit të saj, regjisorit, Besim Sahatçiu Besimi-2-300x300

Rita Ora i ka bërë homazh sot gjyshit të saj, intelektualit dhe regjisorit të njohur, Besim Sahatçiu. Nëpërmjet rrjetit Instagram, Rita ka postuar disa fotografi të tij, duke ia dedikuar edhe njëherë të gjitha arritjet e saj në muzikë, pikërisht atij, i cili sipas saj, ka qenë i pari që ka besuar tek ajo.
“Më mungon Gjyshi…Besim Sahatçiu. Të dua. Ti më bërë të besoj se kjo është e mundur. Historitë e tua, filmat e tu janë aq të mrekullueshëm. Ti besove tek unë më parë nga të gjithë. Dreqin sa “gansta” që ishe. Mos u përziej në telashe atje lart. Të do, Rita Pita.”- shkruan ajo në Instagram, ndërsa njëra pas tjetrës, poston fotografi të regjisorit gjatë punës së tij.
Besim Sahatçiu është regjisor i disa filmave;  
1983 Nabujala reka
1981 Sëelling River  
1981 Tre vetë kapërcejn malin
1980 Tito e Kosova 79  
1979 Era e Lisi  
1977 Duke pritur Godon  
1977 Pasqyra  
1976 117  
1975 Tito in Kosovo  
1975 Pehlivanët
1975 Trimi
Ai lindi më 2 tetor 1935 në Pejë, dhe u nda nga jeta më 18 tetor 2005 në Prishtinë.
Gazeta online Panorama
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi