Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Modelja 49-vjeçare: Më diskriminojnë se dukem shumë e re Empty Modelja 49-vjeçare: Më diskriminojnë se dukem shumë e re

Sat 7 Sep 2013 - 20:26
Message reputation : 100% (1 vote)
Modelja 49-vjeçare: Më diskriminojnë se dukem shumë e re 369cd54a-71a2-40f8-9e69-129fe461b5bb_Model-Carolyn-agism-modelling-industryNjë 49-vjeçare, modele, ka akuzuar industrinë e modës për diskrimin në moshë, pasi ajo thotë se nuk mund të fitojë më ndonjë punë, pasi duket shumë e re.

Carolyn Brennan, nga Leicester ka punuar si modele për më shumë se 20 vjet, por në 12 muajt e fundit puna e saj ka rënë.

Sipas kompanive të modës, ajo është e papërshtatshme për reklamimin e te brendshmeve qe synojnë moshën e saj, pasi duket shumë më e re.

Në fillim të viteve 90’, Carolyn ka modeluar për Harley Davidson, ka qenë modele në disa prej panaireve më të mëdha të makinave, si dhe ka punuar për revistën Aspire.shekulli.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Modelja 49-vjeçare: Më diskriminojnë se dukem shumë e re Empty Re: Modelja 49-vjeçare: Më diskriminojnë se dukem shumë e re

Sat 7 Sep 2013 - 20:38
49 vjec
dhe gjithe kete fare kofshe Very Happy 
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi