Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Francë: E “kryqëzojnë” se ishte e pushtuar nga djalli

prej Tue 8 Oct 2013 - 18:59
Francë: E “kryqëzojnë” se ishte e pushtuar nga djalli Kryqi-1381242571

Një vajzë 19 vjeçare në Francë është “kryqëzuar” dhe është lënë ashtu për 7 ditë, në një ritual i cili supozohej që “t’i hiqte djallin që e ka brenda trupit”.

Vajza franceze e njohur si Antoinette, është gjetur në prag të vdekjes nga policia në një apartament në Paris.

Ajo ka thënë se ka qenë e torturuar nga tre burra dhe një femër, duke përfshirë këtu edhe ish të dashurin e saj, të cilët tani mbahen nga policia për kidnapim, torturë edhe barbarizëm.

Prokuroria i ka akuzuar të pandehurit për barbarizëm duke e lënë atë në pozicion të kryqëzimit për shtatë ditë me radhë. Ndërkohë avokati mbrojtës i të akuzuar i ka mbrojtur ata me fjalët.

“Për ata ajo ishe e pushtuar nga djalli, për këtë arsyeje nuk e kanë lajmëruar doktorin. Kur je i sëmurë e lajmërojnë doktorin ndërsa kur je e pushtuar atëherë i nënshtroheni ekzorcizmit”, ka thënë avokati mbrojtës, Jacques Bourdais.

Të akuzuarit të cilët thuhet se bëjnë pjesë në Kishën “Seventh Day Adventists”, e kanë mohuar që kanë bërë diçka gabim. Vendimi përfundimtarë do të merret të premten. /Zëri/


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Francë: E “kryqëzojnë” se ishte e pushtuar nga djalli J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi