Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kontakti më i vogël i mashkullit ngre temp,, tek femrat Empty Kontakti më i vogël i mashkullit ngre temp,, tek femrat

Thu 24 Oct 2013 - 23:29
Kur një mashkull prek lehtas trupin apo fytyrën e një femre, është vërtetuar se tek ajo vërehet një ngritje e ndjeshme e temperaturës.Një studim i tillë është kryer nga disa shkencëtar skocez të cilët përmes kamerës me rreze infra të kuqe fshehtas kanë matur temperaturën në fytyrat e 16 femrave, derisa një grup i përbërë prej meshkujve dhe femrave tentonin që gjatë bisedës të krijonin kontakt fizik pa dashje.Studiuesit kanë zbuluar që temperatura e trupit të atyre femrave është ngritur edhe me rastin e kontaktit më të vogël fizik me mashkullin, madje mesatarisht për 0,1 gradë të Celsiusit, shkruan GSH.
Zonat më të ndjeshme kanë qenë ato rreth buzëve dhe syve, dhe se prekja në këto zona rrit temperaturën për 0,4, përkatësisht 0,3 shkallë të Celsiusit.10minuta
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Kontakti më i vogël i mashkullit ngre temp,, tek femrat Empty Re: Kontakti më i vogël i mashkullit ngre temp,, tek femrat

Fri 25 Oct 2013 - 4:45
Menova se u rritet temperatura ne vend tjeter ???
Jerenim
Jerenim
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 201
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : As vet nuk e di!!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2012
http://studentet.info

Kontakti më i vogël i mashkullit ngre temp,, tek femrat Empty Re: Kontakti më i vogël i mashkullit ngre temp,, tek femrat

Fri 25 Oct 2013 - 16:12
Vone e paskan kuptuar keto shkenctar kjo moti kaqe e zbuluar..grrrr grrrr grrrr 
Sponsored content

Kontakti më i vogël i mashkullit ngre temp,, tek femrat Empty Re: Kontakti më i vogël i mashkullit ngre temp,, tek femrat

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi