Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

105 vjeçari merr diplomën e shkollës së mesme Empty 105 vjeçari merr diplomën e shkollës së mesme

Mon 28 Oct 2013 - 23:10
Këtë vit Bill Mohrin, ka pasur një festë të trefishtë. Përveq se ka festuar 105 vjetorin, dhe 70 vjetorin e martesës, ai ka festuar edhe marrjen e diplomës së shkollës së mesme.
Mohr ka qenë në shkollën e mesme të Philadelphias kur nëna e tij e kishte njoftuar se familja e tij duhet të zhvendosen nga ajo zonë, pasi që babai i tyre duhej ta mbante punën që kishte.

105 vjeçari, para shumë vitesh pra ishte detyruar që ta linte shkollën dhe të fillonte të punonte për të ndihmuar familjen e tij. Shumë vite më von, Mohr i kishte pranuar vajzës së tij se e vetmja gjë që do t'i mbetej peng në jetë ishte mos përfundimi i shkollës së mesme, shkruan Zëri.

"Nëse vdes nesër, nuk do t'i kërkoj Zotit asgjë më", ka thënë Mohr, "Ai më ka dhënë mua gjithqka që kam pasur nevojë gjatë këtyre viteve. Nuk mund të them më shumë se kaq", ka përfunduar 105 vjeçari.10minuta.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi