Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Mënyra e shëndetshme e të jetuarit është ngjitëse Empty Mënyra e shëndetshme e të jetuarit është ngjitëse

Sat 9 Nov 2013 - 22:13
Nëse mendoni për ndryshim të mënyrës së të jetuarit, por assesi nuk ia dilni që ta realizoni atë, atëherë do të ishte mirë që të rrethoheni nga njerëz të cilët një gjë të tillë tashmë e kanë kaluar në vepër. Pse? Për shkak se personat që kanë kaluar në mënyrë të shëndetshme të të jetuarit ndikojnë shumë pozitivisht në njerëzit rreth tyre. Sipas një studimi të ri gjerman, njerëzit që në rrethinën e tyre tashmë e kanë dikë që ka zgjedhur për një mënyrë më të shëndetshme të të jetuarit, më lehtë edhe vetë kalojnë në mënyra të tilla të shëndetshme. “Kjo në njëfarë mënyre është ngjitëse, por këtu bëhet fjalë për një gjë pozitive”, kanë sqaruar ekspertët gjermanë. Në studim është vërejtur që anëtarët e familjes ose miqtë e personave që kanë zgjedhur stil më të shëndetshëm të të jetuarit, më lehtë edhe vetë kanë vendosur për një gjë të tillë. Motivi kryesor për këtë kanë qenë ndryshimet pozitive që i kanë vërejtur, e të cilat i kanë dëshiruar edhe në jetët e tyre.shqipmedia
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi