Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Babai përdhunonte vajzen e mitur  Empty Babai përdhunonte vajzen e mitur

Sat 11 Jan 2014 - 16:08


Për të moshuarin Tafil Leka, në fshatin Lekaj të Lushnjës, varfëria e skajshme ku jeton nuk është asgjë përpara fatkeqesisë që ka zbuluar së fundmi.

I biri 46 vjeç Bashkim Leka dyshohet te kete perdhunuar vajzen e tij, vetem 13 vjeçe, ne nje kohe qe e mitura dyshohet gjithashtu te jete abuzuar edhe nga tre te rinj te tjere te fshatit.

E mitura e cila eshte braktisur nga e ema qe tre muajshe, i eshte nenshtruar abuzimit seksual prej kater muajsh deri tre dite me pare, kur ka vendosur te flase i te tregoje gjyshit te saj, duke zbuluar keshtu nje histori te tmerrshme.

"Këtë e quaj ditë të zezë. Ai po erdhi më këtu, ne të dy me vajzën jemi të vrarë. Djali im nuk duhet të dalë nga burgu", thotë Leka.

Por ndersa e mitura ka denoncuar fillimisht vetem te atin, pergjate seances me psikologe, ajo ka treguar edhe emra te tjere te personave qe sipas Kodit, nese rezulton se eshte e vertete ata kane kryer krim seksual me nje te mitur, qe nuk ka mbushur moshen 18 vjeç e qe sipas legjislacionit eshte veper e denueshme me burg nga 7 deri ne 15 vjet. Per kete policia e Lushnjes, perveç Bashkim Lekes ka arrestuar edhe Ardis Leken 19 vjeç, Bertol Lekën 25 vjeç dhe Fatjon Gashin 23 vjeç.

E mitura lutet qe ta marrin nen kujdestari dajat, nderkohe qe gjyshin shpreson t'ia strehojne ne nje azil.

"Unë kam frikë nga babi. Më tha se nëse do të dalë nga burgu do më vrasë. Ai nuk e pranon atë që ka kryer. Dy prej djemve e pranuan atë cfarë më kanë bërë mua", rrëfen 13-vjeçarja.

/ Top Channel
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Babai përdhunonte vajzen e mitur  Empty Re: Babai përdhunonte vajzen e mitur

Sat 11 Jan 2014 - 16:15
Pastaj thoni pse kam mllef ndaj meshkujve Shqiptare..? Na perse nuk pushojne gomeret e gomarlleket tek ne,dhe kjo nuk eshte e vetmja!!!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Babai përdhunonte vajzen e mitur  Empty Re: Babai përdhunonte vajzen e mitur

Sat 11 Jan 2014 - 16:21
AnGeLiC shkruajti:Pastaj thoni pse kam mllef ndaj meshkujve Shqiptare..? Na perse nuk pushojne gomeret e gomarlleket tek ne,dhe kjo nuk eshte e vetmja!!!

Edhe mua me helmojne shpirtin te tilla lajme...
Por duke i menjanuar nuk bejme mire, te tille duhen denuar me vdekje...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Babai përdhunonte vajzen e mitur  Empty Re: Babai përdhunonte vajzen e mitur

Sat 11 Jan 2014 - 18:58
Jo denim me vdekje Luan.
Keto lloj mostrash ,duhen tredhur dhe burgim perjetshem.
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

Babai përdhunonte vajzen e mitur  Empty Re: Babai përdhunonte vajzen e mitur

Sat 11 Jan 2014 - 20:32
kta skan pse dalin nga burgu dhe per asnjerin meshire
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Babai përdhunonte vajzen e mitur  Empty Re: Babai përdhunonte vajzen e mitur

Sun 12 Jan 2014 - 17:38
Minorenia përdhunohet nga babai, merret në mbrojtje
Babai përdhunonte vajzen e mitur  Tnmer
Menjëherë pas ngjarjes, ku një e mitur ishte përdhunuar nga babai ka reaguar Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, ku vajza dhe gjyshi i saj janë marrë në mbrojtje. Mëngjesin e sotëm Shërbimi Social Rajonal në Lushnjë, ka marrë në mbrojtje 13-vjeçaren me inicialet M. L., e cila ka akuzuar për përdhunim babanë dhe dy kushërinjtë e saj.

Burime nga Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, kanë bërë të ditur se, nën kujdes është marrë edhe gjyshi të miturës së dhunuar me qëllim ofrimin e ndihmës së nevojshme.

Sipas ministrisë, për vajzën do të vazhdojë puna me autoritetet vendore për kujdes afatgjatë.

Ngjarja

Vajza 13-vjeçare e denoncoi në policia babanë e saj dhe sy kushërinjtë ditën e premte (10 janar 2014), pasi ajo thoshte se ata kishin abuzuar seksualisht me të disa herë.

Për gjyshin e saj të moshuar Tafil Leka, në fshatin Lekaj të Lushnjës, varfëria e skajshme ku jeton nuk është asgjë përpara fatkeqësisë që ka zbuluar së fundmi. I biri 46 vjeç Bashkim Leka dyshohet të ketë përdhunuar vajzën e tij, vetëm 13 vjeçe, në një kohë që e mitura dyshohet gjithashtu të jete abuzuar edhe nga dy të rinj të tjerë të fshatit.

E mitura, e cila është braktisur nga e ëma që 3-muajshe, i është nënshtruar abuzimit seksual prej katër muajsh deri tre ditë më parë, kur ka vendosur të flasë t’i tregojë gjyshit të saj, duke zbuluar kështu një histori të tmerrshme.

"Këtë e quaj ditë të zezë. Ai po erdhi më këtu, ne të dy me vajzën jemi të vrarë. Djali im nuk duhet të dalë nga burgu", thotë Leka.

Por, ndërsa e mitura ka denoncuar fillimisht vetëm të atin, përgjatë seancës me psikologe, ajo ka treguar edhe emra të tjerë të personave që sipas Kodit, nëse rezulton se është e vërtetë ata kanë kryer krim seksual me një të mitur, që nuk ka mbushur moshën 18 vjeç, e që sipas legjislacionit është vepër e dënueshme me burg nga 7 deri në 15 vjet. Për këtë policia e Lushnjës, përveç Bashkim Lekës ka arrestuar edhe Ardis Lekën 19 vjeç dhe Bertol Lekën 25 vjeç.

E mitura lutet që ta marrin nën kujdestari dajat, ndërkohe që gjyshin shpreson t'ia strehojnë në një azil.

"Unë kam frikë nga babi. Më tha se nëse do të dalë nga burgu do më vrasë. Ai nuk e pranon atë që ka kryer. Dy prej djemve e pranuan atë çfarë më kanë bërë mua", rrëfen 13-vjeçarja.

/Shekulli Online/ E.L./
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Babai përdhunonte vajzen e mitur  Empty Re: Babai përdhunonte vajzen e mitur

Sun 12 Jan 2014 - 18:51
Tironci shkruajti:Jo denim me vdekje Luan.
Keto lloj mostrash ,duhen tredhur dhe burgim perjetshem.

Pse, mos eshte burgu muze i cmendurise?!

Sponsored content

Babai përdhunonte vajzen e mitur  Empty Re: Babai përdhunonte vajzen e mitur

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi