Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ronaldo fiton Topin e Artë

prej Mon 13 Jan 2014 - 21:40
Ronaldo fiton Topin e Artë 34617ZYRIH - Cristiano Ronaldo është fituesi i Topit të Artë për vitin 2013. Portugezi i Real Madrid ka fituar garën me Lionel Messi dhe Franck Ribery.

2013-a ishte viti i Ronaldos në shifra, por Ribery ishte “fituesi” pasi ngriti Kupën e Kampionëve me Bajernin e Mynihut.

Në 56 ndershje ylli portugez shënoi 69 gola.

“Së pari falënderoj shumë të gjitha shokët e ekipit të Real Madrid dhe Portugalisë”, tha ai. “Pa përpjekjet e tyre kjo nuk do të ishte e mundur. Jam shumë i lumtur, është shumë e vështirë të fitosh këtë çmim”, deklaroi Ronaldo.

Ronaldo vazhdimisht është konsideruar si një lojtar me cene, duke u cilësuar si egoist apo edhe jo shumë i sjellshëm. Por në fakt, kjo vlen vetëm kur ai është në fushë pasi këtë e tregoi edhe në momentin e marrjes së çmimit por e ka dëshmuar edhe me veprimet e tij bamirëse.

Lionel Messi, që ka fituar këtë çmim katër vitet e fundit, gjatë vitit 2013 ishte nën nivelin e Ronaldos. Kjo është hera e dytë që 28-vjeçari fiton Topin e Artë, ndërsa është hera e parë që ai fiton këtë që prej vitit 2008 kur ky çmim caktohet nga trajnerët e kombëtareve, kapitenët dhe gazetarët. Trajneri më i mirë u zgjodh ish-trajneri i Bayern Munich, Jupp Heynckes.shekulli.


Ronaldo fiton Topin e Artë LuAXSJDRonaldo fiton Topin e Artë M3nVuN1Ronaldo fiton Topin e Artë 0OL2SxDRonaldo fiton Topin e Artë AHlJ6TORonaldo fiton Topin e Artë U7AhrphRonaldo fiton Topin e Artë Z8V9IDQRonaldo fiton Topin e Artë K6ZnnOoRonaldo fiton Topin e Artë HLFpfafRonaldo fiton Topin e Artë A28BNZI


Ronaldo fiton Topin e Artë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi