Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default SHBA-ja: Kombi maqedonas nuk ekzistonte, 70 vite më parë

prej Wed 29 Jan 2014 - 16:07
Kombi maqedonas, atdheu maqedonas, Maqedonia autonome, vetëdija nacionale maqedonase... të gjitha janë demagogji e paarsyetuar dhe nuk është asnjë realitet etnik ose politik, por vetëm një maskë e qëllimeve agresive kundër Greqisë.

Kjo është një pjesë e postës diplomatike e dërguar nga Sekretari shtetëror i SHBA-ve në vitin 1944, deri te misionet amerikane.

Kjo letër që është dërguar më shumë se 70 vite më parë ende qëndron në faqen zyrtare të ministrisë së punëve të jashtme të Greqisë, si një arsyetim për strategjinë e publikuar në luftën kundër emrit.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi