Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Pakistani lobon për Kosovën

prej Tue 4 Feb 2014 - 20:44
Senatori Mushaid Hussain Sayed, i cili drejton komisionin e sigurisë kombëtare në Senatin e Pakistanit, ndodhet për një vizitë disaditore në Tiranë. Në një intervistë për Top-Channel, ai shpjegon se çfarë synon të arrijë nëpërmjet takimeve me zyrtarët më të lartë në Shqipëri.

“Jam këtu në këtë vizitë për të forcuar marrëdhëniet mes Pakistanit dhe Parlamentit shqiptar, në sferat politike, ato të sigurisë në kontekstin parlamentar. Marrëdhëniet mes dy vendeve tona janë shumë të mira. Ne kemi kërkuar krijimin e një grupi parlamentar miqësie Shqipëri-Pakistan, pasi ndajmë një demokraci dinamike. Një tjetër aspekt që ne dëshirojmë ta çojmë më përpara është ai politik. Shqipëria është i vetmi vend në Evropë anëtar i Konferencës Islamike”, ka deklaruar Sayed, duke shtuar se Shqipëria ka një rol politik të gjerë edhe jashtë Evropës.

Pakistani ishte ndër vendet e para që njohu pavarësinë e Kosovës. Senatori Sayed thotë se vendi i tij do të vijojë së lobuari në Konferencën Islamike në mënyrë që ato vende anëtare që nuk e kanë njohur ende pavarësinë e Kosovës të ndjekin shembullin e Pakistanit.

“Fatkeqësisht ekzistojnë paqartësi rreth situatës, por me iniciativën e Pakistanit, që e ka njohur pavarësinë e Kosovës dhe është një lider i botës myslimane, ne shpresojmë se të tjera vende do të ndjekin shembullin tonë. Parlamenti i Pakistanit qëndron në krah të Kosovës dhe ndihma jonë nuk do të mungojë përsa i përket nxitjes së vendeve të tjera për ta njohur atë si shtete”, nënvizon Sayed.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Pakistani lobon për Kosovën

prej Tue 4 Feb 2014 - 20:50
Falemenderes Pakistan.. suksese..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Pakistani lobon për Kosovën J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Pakistani lobon për Kosovën

prej Tue 4 Feb 2014 - 21:01
Pakistani lobon per te johur Kosoven por ky shtet esht Musliman dhe ata si ne shpirte jan kunder ISLAMIT qka do te filozofojn per ketSponsored content

default Re: Pakistani lobon për Kosovën

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi