Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën? Empty Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën?

Sat 8 Mar 2014 - 21:07
Gazetari Kastriot Myftaraj ka arritur të nxisë një debat të madh përmes shkrimit të tij “Dhjetë kosovarët që i kanë shkaktuar më së shumti dëme Shqipërisë”.

 Në listën e tij, Myftaraj përfshinë – jo vetëm figura politike – por edhe gazetarë dhe sportistë kosovarë.

Kryesisht reagimet e kosovarëve kanë qenë se pse nuk i përmend shqiptarët e Shqipërisë që i kanë shkaktuar dëme Kosovës, apo pse nuk i përmend kosovarët që kanë dhënë kontribut të çmueshëm për Shtetin Shqiptar.

Ne në Gazetën Express nuk duam të paragjykojmë se cilt shqiptarë i kanë shkakuar dëme më së shumti Kosovës; atë po ua lëmë juve. Nga sot, në Express zhvillohet një anketë online në lidhje me atë se “Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën?”. Pra, ne kemi marrë vetëm liderët politikë shqiptarë, e jo edhe njerëz të kulturës, artit, shkencës, publicistikës...

Pyetja është kjo: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën?

Kurse opsionet janë:

1. Ahmet Zogu
2. Enver Hoxha
3. Ramiz Alia
4. Fatos Nano
5. Sali Berisha
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën? Empty Re: Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën?

Sun 9 Mar 2014 - 1:41
Mendoj se duhet te behet dhe sondazh kjo teme dhe te shtohen dhe te tjere drejtues te shtetit shqiptar, qe nga fillimet e saj e deri ne ditet e sotme.

Enver Hoxha per mendimin tim.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën? Empty Re: Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën?

Fri 14 Mar 2014 - 20:03
Pergjigjja e sakte ndodhet ne liderin e fundit (cili do ai qofte) sepse u be c'u be ne te shkuaren kryesorja eshte qe demi te mos perseritet...

Te gjithe si SHQIPTARE kemi treguar se jemi te demshem per njeri-tjetrin cuditerish e fatkeqesisht, por ja qe keshtu tregon historia e vuajtur 500 vjet nga pushtimi turrk e 100 vjet nga mos-kokecarja shqiptare per bashkim...

Uroj ne te ardhmen te diskutojme cili na bashkoi e jo cili na demtoi...
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën? Empty Re: Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën?

Fri 14 Mar 2014 - 21:25
Te gjithe keta kopile te gjithe!
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën? Empty Re: Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën?

Fri 14 Mar 2014 - 21:27
krejt    kan  qen    kunder     kosoves
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën? Empty Re: Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën?

Fri 14 Mar 2014 - 22:48
Enver Hoxha
Sinan Hasani
Sponsored content

Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën? Empty Re: Anketë: Cili lider i Shtetit Shqiptar ishte më i dëmshmi për Kosovën?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi