Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Skandal: Ne qender te Lezhes, perballe bustit te Gjergj Fishtes eshte vendosur monumenti i nje burri

prej Sun 16 Mar 2014 - 22:39
Skandal: Ne qender te Lezhes, perballe bustit te Gjergj Fishtes eshte vendosur monumenti i nje burri 975677_737287892969876_529301390_n-225x300Skandal: Ne qender te Lezhes, perballe bustit te Gjergj Fishtes eshte vendosur monumenti i nje burri 1922865_737287719636560_1348655227_n-225x300
Cudirat nuk kane te sosur ne qytetin e Lezhes te shkaktuar nga nje pushtet vendor i papergjegjshem. Shume qytetare kane kaluar ne qender te qytetit dhe askush nuk e ka vene re bustin e nje burri nudo, i cili si per ironi te fatit ndodhet perballe monumentit te Gjergj Fishtes dhe afer mozoleut te heroit kombetar Gjergj Fishta.

Ky monument i cuditshem dhe i pa identifikuar ka tre vjet qe eshte inaguruar ne qender te qytetit te Lezhes nga ana e pushtetit vendor.

Gazetari jone per Lezhen, pasi ka pyet disa qytetare ne shetitor per monumentin, disa prej tyre te habitur jane pergjigjur se nuk e dine kush eshte. Disa te tjere ne menyre naive thone se eshte nje zot i Lezhes. Ndoshta eshte Zoti i pushtetit vendor te Lezhes, i cili e ka zhveshur qytetit nga vlerat e tij historike dhe e ka turperuar me nje burre nudo.

I madhi Fishta po te ishte gjalle do ti vinte turp nga vetja e do ti mbulonte sy me duar.

Kush e di sa para jane harxhuar per ate momument te panevojshem e te turpshem. Ata para qe e kane turperuar qytetin mund te ishin vene ne sherbim te familje te shumta nenevoje.

FDSH sapo te shenoi fitoren e madhe per bashkine e Lezhes, kete buste do e nxjerr ne ankad dhe leket do ju jepen familjeve nen nevoje.....gazetaarberia.


Skandal: Ne qender te Lezhes, perballe bustit te Gjergj Fishtes eshte vendosur monumenti i nje burri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi