Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Monedhat e vjetra të lirës që vlejnë sa një thesar

prej Mon 17 Mar 2014 - 0:50
Monedhat e vjetra të lirës që vlejnë sa një thesar F7cf6ab0-a06a-11e3-ac10-1f65376be657_10-lire-1947-300x148
Pas 14 vitesh të hyrjes në fuqi të monedhës së euros, vlera e monedhave të lirës po rritet jashzakonishtë. Shumë koleksionist kanë filluar të mblejnë sa më shumë monedha lire të cilat me kalimin e viteve po u rrit gjithnjë e më shumë vlera. Koleksionistët e monedhave këshillojnë qytetarët që nëse disponojnë monedha lire t’i mbajnë në sirtarë, sepse një mund të vlejnë shumë. Monedha me e kërkuar e Lirës mbetet ajo e vitit 1947, për shkak të formës, stilit si dhe faktit se është një vit para se të hynte në fuqi republika.gazetaarberia


Monedhat e vjetra të lirës që vlejnë sa një thesar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi