Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 75% e femrave nuk martohen me një burrë të papunë

prej Mon 17 Mar 2014 - 1:45
Punësimi ka ndikim të madh mbi martesën. Rregulli i pashkruar është që së paku njëri nga partnerët të gjejë punë para se të fillojnë planet e dasmës
75% e femrave nuk martohen me një burrë të papunë 004F48C3AA2138FB3693482F8B58BBC8
Punësimi ka ndikim të madh mbi martesën. Rregulli i pashkruar është që së paku njëri nga partnerët të gjejë punë para se të fillojnë planet e dasmës.

Sipas një hulumtimi të ri, rreth 75% e femrave nuk do të ishin martuar me një burrë të papunë, por gjithashtu, 65% të femrave nuk do të kishin vendosur për martesë nëse vetë ato nuk janë të punësuara.

Këto rezultate deri diku e shpjegojnë trendin botëror të shqyerjes së martesës, d.m.th njerëzit presin të punësohen për ta thënë fjalën “Po”.

Edhe pse femrat thonë se punësimi është parakusht shumë i rëndësishëm për martesë, 91% e femrave së pari do të ishin martuar nga dashuria, sesa nga të hollat!

Hulumtimi ishte bërë në YourTango dhe ForbesWoman.
portalb.


75% e femrave nuk martohen me një burrë të papunë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi