Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty

prej Sun 30 Mar 2014 - 19:22
10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty Woman-flirting-with-man
Shenjat e listuara këtu mund të të tregojnë nëse ai ka interes për ty.

1. Buzëqeshja e ëmbël

Një buzëqeshje e ëmbël është një shenjë e mirë dhe kur vjen puna te flirtimi, kjo është shenja më e sigurt se ai është i interesuar për ty. Nëse e dallon të të buzëqeshë, ka shanse se të pëlqen dhe do të afrohet. Mbase ai është i turpshëm, ndaj pse mos t’i tregosh konfidencë dhe ta inkurajosh duke e afruar ti e para?

2. Skuqja e lehtë

Ndoshta ti e di sesa e vështirë është të flirtosh me djemtë e turpshëm, por kjo nuk do të thotë se duhet ta shmangësh këtë tip mashkulli. Nëse e dallon skuqjen e tij, kjo është një shenjë e dukshme se ai po flirton me ty. Në fakt, jo vetëm të turpshmit skuqen, por edhe ata që kanë pëlqim për një vazjë.

3. Kontakti me sy

Kjo shenjë është pak hileqare, por sigurisht që ai ju kushton vëmendje, nëse ju sheh. Kontakti me sy është i rëndësishëm gjatë komunikimit dhe ne duhet ta përdorim këtë formë komunikimi sa më shpesh të mundim.

4. Pasqyrimi

Ndonjëherë një burrë pasqyron lëvizjet e një gruaje, pa e ditur. Kjo është një shenjë që po flirton. Për shembull, ju mund të qeshni dhe ai qesh pas jush.

5. Duart në mes

Nëse ai qëndron me duart në mes, ose nëse i vendos gishtat e mëdhenj në rrypin e mesit, mund të jetë i interesuar. Kështu po të tregon se është një burrë me vetëbesim.

6. Një prekje flirtuese

Nëse ai ju prek, kjo është padyshim një shenjë që po flirton me ju. Por kur ju prek aksidentalisht, kjo është një shenjë absolute që duhet ta shikoni. Do të thotë se ai po përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj dhe të kërkojë justifikim për të hyrë në bisedë.

7. Anim i kokës

Mënyra sesi një burrë e anon kokën mund të tregojë se të pëlqen. Nëse e anon kokën nga ti, kjo do të thotë se po dëgjon me vëmendje çdo fjalë që ti thua dhe është i interesuar që të të dëgjoë.

8. Pupila të zmadhuara

Ndonjëherë sytë tregojë atë që nuk duam të themi. Kur dikush na tërheq, pupilat zmadhohen.

9. Vetulla të ngritura

Ai mund të fshehë sytë, por jo vetullat. Nëse sytë zgjerohen dhe vetullat mbeten të ngritura kur ju bisedoni, padyshim që ai po flirton me ty.

10. Nuk e mban vendi

A vjen ti rrotull një mashkulli që e pëlqen? Padyshim dhe kjo është diçka normale. Edhe ai, nëse bën të njëjtat lëvizje, do të tregojë se të pëlqen, por është nervoz të fillojë një bisedë më ty.


10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: 10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty

prej Mon 31 Mar 2014 - 0:04
10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty 705491909  10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty 705491909  rrushhh  10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty 2178555173  10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty 2178555173  10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty 2531846753 e dime e dime 10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty 721253  afro  afro
Dardania
Dardania
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 125
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe shetitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : aty ku me pelqen ....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/01/2011
http://www.dardania.msnboard.com

default Re: 10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty

prej Mon 31 Mar 2014 - 11:30
Po 10. Shenjat se tregojn se Flirtojn me te tjerat.... Jo vetem me Ty.... N...  Razz


10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty C47de410
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: 10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty

prej Mon 31 Mar 2014 - 16:01
Po kshu drejt e ne thela ska.
Sponsored content

default Re: 10 shenjat që tregojnë se ai po flirton me ty

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi