Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Fëmijët e ngujuar nga gjakmarrja

prej Wed 9 Jul 2014 - 20:21

Altea dhe Sara kanë udhëtuar nga Tirana në drejtim të fshatit Bardhaj në Shkodër, për të sjellë ndihmat e mbledhura në shkollat e tyre për Marselën, e cila ka braktisur shkollën nga frika e gjakmarrjes.

Altea dhe Sara bëjnë apel se kushdo duhet të sensibilizohet për t’u ardhur në ndihmë fëmijëve të ngujuar dhe se ata nuk duhet të vuajnë nga ky fenomen.

“Më erdhi shumë keq për fëmijë të tillë që vuajnë nga ky fenomen i përsëritur në zonat e Malësisë. Mendova se ne fëmijët normalë, që kemi lodra që s’i përdorim, të bëjmë diçka për t’i ndihmuar”, thotë Altea.

“Rrobat që nuk i përdor mendova t’ia jap Marselës dhe fëmijëve të tjerë që vuajnë nga ky problem”, shprehet Sara. Veshje, libra, lodra dhe një shumë modeste në të holla janë ndihmat që kanë mbledhur nxënësit e dy shkollave.

Marsela, e emocionuar, ka falenderuar bashkëmoshatarët nga Tirana për kujtesën dhe ndihmën e dhënë. “Falenderoj shumë vajzat dhe bashkëmoshataret e tyre për rrobat, fondet dhe për gjithçka”, thotë ajo.

Pak muaj më parë, kohë kur rasti i Marselës u bë publik në emisionin “Shqip” në Top Channel, kompania Top Media dhe disa biznese mbështetën familjen e vajzës që jeton e ngujuar për shkak të gjakmarrjes. / Top Channel


Fëmijët e ngujuar nga gjakmarrja Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi