Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Biznes me jetën e njerëzve

prej Fri 5 Sep 2014 - 9:54
Biznes me jetën e njerëzve FIKSI-MBULIM-02_2
Stafi i tri qendrave spitalore universitare në kryeqytet bashkëpunon me agjencitë private funerale duke bërë biznes me jetën e pacientëve.
Investigimi i “Fiks Fare” është shtrirë të tri qendra spitalore në Tirane dhe në disa spitale rajonale. Emisioni i së martës u përqendrua në investigimin në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Spitalin Ushtarak Qendror Universitar dhe Spitalin Universitar të Mushkërive “Shefqet Ndroqi”.

Në këto tri qendra spitalore, rojet dhe infermieret thonë se spitali nuk ka ambulancë dhe se e vetmja mënyrë transporti për trupat e pajetë janë ambulancat private, numrat e të cilave ata ia japin njerëzve që kanë nevojë.

“Ta gjej unë ambulancën private se spitali nuk të çon”, thotë një nga rojet e Spitalit Ushtarak. Kur i kërkohet ambulancë shtetërore, roja përgjigjet: “Po çfarë shteti thua…”


Ky investigim do të vijojë edhe në ditët në vazhdim në emisionin “Fiks Fare”, duke sjell fakte sesi punonjësit e shëndetit publik ndihmojnë të afërmit e pacientëve për të gjetur numrat e kontaktit të agjencive funerale për të transportuar trupat e pajetë nga spitali.

/ Top Channel


Biznes me jetën e njerëzve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi