Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Piramidat misterioze në Trekëndëshin e Bermudës (VIDEO)

prej Fri 21 Nov 2014 - 23:18
https://www.youtube.com/watch?v=gYajkHqqqakDy piramida misterioze janë gjetur 2 kilometra nën oqean, pikërisht në atë pjesë ku besohet të jetë Trekëndëshi i Bermudës, por se ushtria amerikane i ka ndërprerë kërkimet për këto dy piramida.

Këto ndërtesa të çuditshme, në një thellësi prej 2000 metrave, thuhet se janë identifikuar me sonar nga oqeanografi Verlag Meyer.

Nuk dihet se si piramidat janë bërë dhe me çfarë mjetesh dykilometra nën ujë, por bëhet e ditur se kërkimet aty janë të pamundura për shkak të mungesës së teknologjisë.

I ashtëquajturi Trekëndësh i Bermudës rrethohet nga mistere të shumta, për të cilat shkencëtarët shpesh kanë thënë se janë vetëm trillime. /albeu.com/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Piramidat misterioze në Trekëndëshin e Bermudës (VIDEO) 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi