Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Shëroje sinusin për 20 sekonda

prej Wed 17 Dec 2014 - 0:21

4,132 views

Shëroje sinusin për 20 sekonda 343 Një ndër ndjesitë dhe ndjenjat më të bezdisshme është infeksioni i sinusit. Është mjaft i përhapur dhe prek 37 milionë amerikanë në vit. Çka është infeksioni i sinusit? Infeksioni i sinusit është një inflamacion vargor që shkaktohet edhe për shkak të dëmtimit të dhëmbëve. Sinusi mund të shkaktohet nga bakteriet, alergjitë, ftohja ose gripi. Për fat të mirë, ju tani e tutje nuk keni nevojë ta ngarkoni veten me mbidoza, duke marrë ilaçe të rëndomta, edhe pse ka mjaft medikamente natyrale dhe efektive që funksionojnë në shërimin e infeksionit të sinusit. Vendosni gjuhën tuaj kundrejt qiellzës me presion, pastaj vendos cilindo gisht në mes vetullave tuaja dhe shtypne. Nëse e mbani kështu afro 20 sekonda, sinusi do t’u fillojë t’u shërohet. Kjo metodë shëruese është rekomanduar nga profesorja e osteopatisë së Universitetit Mitçigen, Lisa DeStefano, sipas së cilës ky infeksion i sinusit shkakton kockën vomer, që shkon nëpër kanalin e hundës kah goja.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Shëroje sinusin për 20 sekonda 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi