Share
Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Shteti më i ri në botë, 11 banorë dhe përdorë himnin tonë kombëtarëNë

prej Mon 22 Dec 2014 - 17:11
Në tradita, në zakone dhe apo në gjerësi gjeografike nuk ka asgjë të përbashkët me Shqipërinë.
Molossia, përveç emrit ka dhe himnin e ngjashëm me të Shqipërisë.
Qysh në vitin 1977 ai e krijoi këtë shtet, Kevin Baugh. Ai shpalli këtë shtet sovran prej 14.3 ha ,ku më vonë e quajti Republika e Molosëve.
Ky shtet ka vetëm 11 banorë ,është i martuar, ka dy djem me zonjën e parë të shtetit.Gjithashtu kryen edhe detyrën e Ministrit të jashtëm, ku thuhet së është një ndër vendet e para që njohi pavarësinë e Republikës së Kosovës.
Banorët e këtij shteti quhen "myzeqarë".
Karakteristikat e këtij shteti :
Molossia: sipërfaqja 14,3 hektar (58.000 m2)
Anëtarësimi (popullsia): 11 veta
Data e themelimit: 3 shtator 1999
Udhëheqja: Presidenti Kevin Baugh
Struktura organizative: republika (de facto diktaturë)
Gjuha: angleze
Monedha e supozuar: Valora
Kryeqyteti: shpresohet
Flamuri: i bardhë e jeshil
Himni kombëtar: pothuajse i njëjtë me Himnin Kombëtar të Republikës së Shqipërisë.
HIMNI

Shteti Molosavë


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi