Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

prej Fri 30 Jan 2015 - 22:34
 30 janar 2015 -  Mediet italiane po trajtojnë gjerësisht tragjedinë e një çifti durrsakësh emigrantë në Itali. Për të mbrojtur idenitetin e fëmijëve të çiftit, ne nuk do të publikojmë mbiemrin e tyre. Afrimi emigrant në Itali me dokumente të rregullta prej 20 vjetësh i martuar me Valbonën kishin tre fëmijë, dy vajza dhe një djalë.Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake Unnamed%20%281%29_216
Afrimi punonte si murator në qytezën e Barxagos (Barzago) në Provincën e Lekos (Lecco) dhe kishte fituar një emërtë mirë si jjeri i rregullt, punëtor e gojëëmbël. Familja banonte në një apartament të komunës me qira të ulët. Dukej një familje e lumtur, ku burri punonte fort, gruaja kryesisht shtëpiake punonte me raste, ndërsa tre fëmijët shkonin në shkollë. Fatkeqësisht, Valbona bashkëshortja e Afrimit, nëpërmjet rrjeteve sociale filloi të radikalizohej rreth 3 vjet më parë dhe u konvertua në (motër të Jihadit). Vuri hijabin, perçen dhe nuk dilte nga shtëpia e pashoqëruar me burrin.
Në 17 dhjetor 2014, Valbona zhduket nga shtëpia së bashku me djalin e vetëm 6 vjeçar. Afrimi, me shumë vështirësi arrin ta kontaktojë me telefon dhe ajo i thotë,që tashmë bashkë me djalin kanë mbërritur në Siri dhe u janë bashkuar kryengritësve të Kalifatit Islamik.
Afrimi, menjëherë kontakton karbinierët duke u treguar gjithçka. DIGOS, shërbimi sekret Italian si edhe karabinierët zhvillojnë hetime intensive, por gjithçka është e kotë. Afrimi arrin herë pas here të kontaktojë me të shoqen, me vështirësi. Ai është i sigurtë, që ajo dhe i biri janë në Siri sepse celulari IPhone i gruas ka një opsion lokalizues, që e përcakton vendndodhjen e gruas afër qytetit sirian të Raqqas (Raka).
Afrimi ndihet totalisht i dëshpëruar, sepse djali i tij banues në Itali, që kur ka lindur,tashmë duhet të jetojë në çadra apo fjetore refugjatësh në një vend në luftë civile. Babi Afrimi më 30 dhjetor 2014 niset për në Turqi me fluturimin më të parë të Pegasus Airlines për në aeroportin e Gaziantepit afër kufirit turko-sirian.
Me shumë vështirësi, me bakshishe arrin të penetrojë në Siri, ku patrullat e luftëtarëve të huaj të Kalifatit Islamik e ndalojnë dhe e kthejnë mbrapsht, meqenëse tashmë gruaja dhe djali nuk janë më të tijët, sepse janë në shërbim të Allahut.
Për një baba shqiptar të humbasë djalin e vetëm në këtë mënyrë është dëshpëruese. Gjendja rëndohet edhe më tepër, sepse që nga e mërkura e javës së kaluar, Valbona nuk e kontakton më, as i dërgon foto të bëra me IPhone. Fatmirësisht, prindërit e Afrimit, ndonëse në moshë të thyer të enjten në darkë mbërritën nga Durrësi në Barxago. Të paktën, dy vajzave të Afrimit nuk do t'u mungojë dashuria e gjyshërve.
Ky rast ekstrem është një tjetër shembull se çfarë pasojash të tmerrshme shkakton ekstremizmi dhe radikalizimi, veçanërisht tek më të dobëtit dhe më të pambrojturit si rasti i Valbonës dhe djalit të saj 6 vjeçar.
/gj.th. agjencia e lajmeve "Dyrrah"/
- See more at: http://www.durreslajm.com/opinione/%C3%A7menduria-e-valbon%C3%ABs-xhihadistes-durrsake#sthash.Oq3hHMGb.dpuf


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

prej Fri 30 Jan 2015 - 22:51
ah ti do ,,, me mjekerr moj plehre


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

prej Fri 30 Jan 2015 - 22:52
Nderim dhe respekt per te gjithe ata qe humben jeten nga keto sulmet barbare .Bejne gabim ata qe i identifikojne keta agresore si Islamike.Ata nuk jane gje tjeter vec ca kafshe te indoktrinuara me urrejtje njerezore dhe fetare,Islami i vertete eshte paqe dhe harmoni mes njerezve,dashuri per Zotin dhe qeniet njerezore.Ai qe ngre dore mbi vepren e Zotit,mbi njeriun,qe merr persiper te behet gjykues,ai ka bere mekatin me te madh duke mohuar forcen e Allahut,gjykimin e tij se kush duhet te vdese e kush te jetoje!Jam kunder atyre qe satirizojne dhe fyejne besimet fetare por mendoj se drejtesia nuk vihet ne vend me dhune!Perulem para atyre police te vrare qe dhane jeten per mbrojtjen e jeteve te pafajshme!Ata jane heronjte e vertete dhe jo ata qe vrasin e terrorizojne duke perdorur emrin e shenjte te Allahut, si puna kesaj "kafshe" qe po merr ne qafe jo vetem veten por dhe jeten e te birit i cili tashme ndodhet nen kthetrat e ketyre agresoreve duke filluar nga ajo qe e solli ne jete dhe qe perdor emrin e krijuesit te saj e deri tek ata barbare te pashpirt..Turp dhe injorance ne kulm!!!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake Bar_glitter_crown_bar
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

prej Fri 30 Jan 2015 - 23:18
Lulebora shkruajti:Nderim dhe respekt per te gjithe ata qe humben jeten nga keto sulmet barbare .Bejne gabim ata qe i identifikojne keta agresore si Islamike.Ata nuk jane gje tjeter vec ca kafshe te indoktrinuara me urrejtje njerezore dhe fetare,Islami i vertete eshte paqe dhe harmoni mes njerezve,dashuri per Zotin dhe qeniet njerezore.Ai qe ngre dore mbi vepren e Zotit,mbi njeriun,qe merr persiper te behet gjykues,ai ka bere mekatin me te madh duke mohuar forcen e Allahut,gjykimin e tij se kush duhet te vdese e kush te jetoje!Jam kunder atyre qe satirizojne dhe fyejne besimet fetare por mendoj se drejtesia nuk vihet ne vend me dhune!Perulem para atyre police te vrare qe dhane jeten per mbrojtjen e jeteve te pafajshme!Ata jane heronjte e vertete dhe jo ata qe vrasin e terrorizojne duke perdorur emrin e shenjte te Allahut, si puna kesaj "kafshe" qe po merr ne qafe jo vetem veten por dhe jeten e te birit i cili tashme ndodhet nen kthetrat e ketyre agresoreve duke filluar nga ajo qe e solli ne jete dhe qe perdor emrin e krijuesit te saj e deri tek ata barbare te pashpirt..Turp dhe injorance ne kulm!!!
Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake 135196


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

prej Fri 30 Jan 2015 - 23:25
Lulebora shkruajti:Nderim dhe respekt per te gjithe ata qe humben jeten nga keto sulmet barbare .Bejne gabim ata qe i identifikojne keta agresore si Islamike.Ata nuk jane gje tjeter vec ca kafshe te indoktrinuara me urrejtje njerezore dhe fetare,Islami i vertete eshte paqe dhe harmoni mes njerezve,dashuri per Zotin dhe qeniet njerezore

Lulebora nje pyetje se se kam te qarte: Nderimet dhe respekti ndaj kujt?
Nje gje eshte e sigurt se asnje fe nuk te meson dhunen,qofte kjo fe ortodokse,kristjane,apo islame por si ta kuptojme faktin se gjithe keto keqinterpretime te fese te ndodhin pikerisht nga besimtare myslimane,ne shumicen e tyre te pakten qe ngrihen e shkojne atje te japin jeten..Per cfare dhe ke? Dua te them pse keto keqinterpretime nuk ndodhin nga besimtare te feve te tjera aq sac degjohet kjo e fese Islame? Apo ndoshta ata nuk jane aq besimtare te devollshem nuk besojne dhe nuk respektojne zotin e tyre aq sa Myslimanet?!!


Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

prej Sat 31 Jan 2015 - 4:17
AnGeLiC shkruajti:
Lulebora shkruajti:Nderim dhe respekt per te gjithe ata qe humben jeten nga keto sulmet barbare .Bejne gabim ata qe i identifikojne keta agresore si Islamike.Ata nuk jane gje tjeter vec ca kafshe te indoktrinuara me urrejtje njerezore dhe fetare,Islami i vertete eshte paqe dhe harmoni mes njerezve,dashuri per Zotin dhe qeniet njerezore

Lulebora nje pyetje se se kam te qarte: Nderimet dhe respekti ndaj kujt?
Nje gje eshte e sigurt se asnje fe nuk te meson dhunen,qofte kjo fe ortodokse,kristjane,apo islame por si ta kuptojme faktin se gjithe keto keqinterpretime te fese te ndodhin pikerisht nga besimtare myslimane,ne shumicen e tyre te pakten qe ngrihen e shkojne atje te japin jeten..Per cfare dhe ke? Dua te them pse keto keqinterpretime nuk ndodhin nga besimtare te feve te tjera aq sac degjohet kjo e fese Islame? Apo ndoshta ata nuk jane aq besimtare te devollshem nuk besojne dhe nuk respektojne zotin e tyre aq sa Myslimanet?!!
Pershendetje Ana,
Per t'iu pergjigjur pyetjes tende; respekt dhe nderim ndaj atyre qe luftojne cdo dite me rrezikun, forcave te rendit dhe ushtrise, atyre qe zbatojne, ndjekin dhe mbrojne ligjin, gjithashtu dhe te gjithe ata te pafajshem qe qelluan ne kohen dhe vendin e gabuar. Per ata shkojne respektet dhe nderimet e mia.

Dhe tjetra qe thua ti persa i perket mesimeve fetare eshte mese e vertet se ne fjalen e shenjte qe kushdo ta mirkuptoje dhe ndjeke nuk thuhet asnje nga kta qe po ndodhin sot, edhe pse feja sot eshte kthyer ne politike  dhe quhet "Feja e Dreqit" per mendimin tim, ai po e qeveris kete bote deri ne diten e gjykimit.
Shtesa tjeter e asaj qe ke thene tii me lart qe :"Pse kjo ndodh vetem me fene myslimane", ne radhe te pare e kam cilesuar dhe e kam thene ne pergjithesi per te gjitha besimet fetare dhe tjetra eshte se nuk eshte aspak e vertet ajo qe shenon ti me lart persa i perket pikqendrimit dhe fokusimit vetem ne fene myslimane, sepse qe ta dish ti ne statistikat e FBI-se te vitit 2013 jane shenuar me shume sulme nga terroriste hebrenje se ato islamike. Keta hebrenje radikale kane kryer akte terroriste ne emer te fese se tyre. Keta nuk ishin thjeshte terroriste hebrenje, por ne fakt ata ishin hebrenje ekstremiste te cilet kane kryer akte terrorizmi duke u bazuar ne pasionin per fene e tyre, si Al-Qaeda me shoke. Mgjth cdo analize quantitative qe une per vete kam dijeni ne lidhje me terrorizmin, tregon se perqindja e sulmeve terroriste te kryera nga muslimanet eshte me e ulet se te tjera sulme te kryera nga "banda" te ashtuquajtura fetare.
Po gjithsesi keto biseda shkojne pertej asaj qe mund te kuptojme  dhe pandehim ne, jane me te thella se imagjinata dhe hulumtimet e shume prej nesh, une kam frike se zyrtaret nuk do te nderrojne politiken e tyre dhe do te mbulojne interesat e tyre derisa opinioni publik te filloje ta ndjeje se shkalla e p/b ka qene krejt ndryshe nga ajo qe kishin menduar.

Ky eshte raporti i FBI-se nga viti  1980-2013 per aktet terroriste qe jane kryer nga grupe specifike.

Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake C9775e87ed22808e57b2e804d71743c8_XL


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake Bar_glitter_crown_bar
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

prej Sat 31 Jan 2015 - 15:59
Feja Islame ska asnje lidhje me banden isis ket edin krejt bota per qudi  Ana  nuk don ta din sepse keta  jan anti musliman.Lulebora  tu lumte ti I tregove ksaj  Anes   se islami esht paqe nje  sqarim  Arabia saudike esht zemra e Islamit poe ajo  dergon me  qinda  aviona per te zhduk  isisin sepse  Isisi esht e keqja e IslamitLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

prej Sat 31 Jan 2015 - 20:05
Qysh e keni humbur fare mo!!!

Si ka mundesi qe nje nene te beje kete cmenduri duke mare me qafe edhe jeten e djalit te saj sa me teper kur ajo nene eshte shqiptare dhe sa me teper kur jeton ne nje shtet qe te gjithe do donin te ishin e jo te iknin e kur shqiptaret kane rene ne gjume te thelle e nuk po luftojne me per Shqiperine e jo me per halene qe tallet bota?!

Qysh mund ta besoni kete lajm, e nuk ju merre mendja GRABITJEN?!

Mos valle Shqiperia i dha vete tokat e saje apo ja rrembyen?!

Si nuk e kuptuat qe kete femren se bashku me djalin e saj e rrembyen???

Po cfare do thoshte edhe lajmi mo aman, Shqiperia nuk ka fuqi te mbroje buken e gojes per shqiptarin e do mbroje shqiptarin!!!

Turp t'i vije qeverise qe shikon te tille keqtrajtim kunder shqiptareve dhe hesht duke e njollose me teje emrin shqiptar...

Keni lojt mendsh, te rrembejne nene e femije, te mos t'i mbrosh, e te thuash se shkuan me deshire ne goje te ujkut!...

T'ju bej nje pyetje, NJEREZIMI LINDI NGA DASHURIA APO NGA PERDHUNIMI?!


Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

prej Sat 31 Jan 2015 - 21:55
Lulebora shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:
Lulebora shkruajti:Nderim dhe respekt per te gjithe ata qe humben jeten nga keto sulmet barbare .Bejne gabim ata qe i identifikojne keta agresore si Islamike.Ata nuk jane gje tjeter vec ca kafshe te indoktrinuara me urrejtje njerezore dhe fetare,Islami i vertete eshte paqe dhe harmoni mes njerezve,dashuri per Zotin dhe qeniet njerezore

Lulebora nje pyetje se se kam te qarte: Nderimet dhe respekti ndaj kujt?
Nje gje eshte e sigurt se asnje fe nuk te meson dhunen,qofte kjo fe ortodokse,kristjane,apo islame por si ta kuptojme faktin se gjithe keto keqinterpretime te fese te ndodhin pikerisht nga besimtare myslimane,ne shumicen e tyre te pakten qe ngrihen e shkojne atje te japin jeten..Per cfare dhe ke? Dua te them pse keto keqinterpretime nuk ndodhin nga besimtare te feve te tjera aq sac degjohet kjo e fese Islame? Apo ndoshta ata nuk jane aq besimtare te devollshem nuk besojne dhe nuk respektojne zotin e tyre aq sa Myslimanet?!!
Pershendetje Ana,
Per t'iu pergjigjur pyetjes tende; respekt dhe nderim ndaj atyre qe luftojne cdo dite me rrezikun, forcave te rendit dhe ushtrise, atyre qe zbatojne, ndjekin dhe mbrojne ligjin, gjithashtu dhe te gjithe ata te pafajshem qe qelluan ne kohen dhe vendin e gabuar. Per ata shkojne respektet dhe nderimet e mia.

Dhe tjetra qe thua ti persa i perket mesimeve fetare eshte mese e vertet se ne fjalen e shenjte qe kushdo ta mirkuptoje dhe ndjeke nuk thuhet asnje nga kta qe po ndodhin sot, edhe pse feja sot eshte kthyer ne politike  dhe quhet "Feja e Dreqit" per mendimin tim, ai po e qeveris kete bote deri ne diten e gjykimit.
Shtesa tjeter e asaj qe ke thene tii me lart qe :"Pse kjo ndodh vetem me fene myslimane", ne radhe te pare e kam cilesuar dhe e kam thene ne pergjithesi per te gjitha besimet fetare dhe tjetra eshte se nuk eshte aspak e vertet ajo qe shenon ti me lart persa i perket pikqendrimit dhe fokusimit vetem ne fene myslimane, sepse qe ta dish ti ne statistikat e FBI-se te vitit 2013 jane shenuar me shume sulme nga terroriste hebrenje se ato islamike. Keta hebrenje radikale kane kryer akte terroriste ne emer te fese se tyre. Keta nuk ishin thjeshte terroriste hebrenje, por ne fakt ata ishin hebrenje ekstremiste te cilet kane kryer akte terrorizmi duke u bazuar ne pasionin per fene e tyre, si Al-Qaeda me shoke. Mgjth cdo analize quantitative qe une per vete kam dijeni ne lidhje me terrorizmin, tregon se perqindja e sulmeve terroriste te kryera nga muslimanet eshte me e ulet se te tjera sulme te kryera nga "banda" te ashtuquajtura fetare.
Po gjithsesi keto biseda shkojne pertej asaj qe mund te kuptojme  dhe pandehim ne, jane me te thella se imagjinata dhe hulumtimet e shume prej nesh, une kam frike se zyrtaret nuk do te nderrojne politiken e tyre dhe do te mbulojne interesat e tyre derisa opinioni publik te filloje ta ndjeje se shkalla e p/b ka qene krejt ndryshe nga ajo qe kishin menduar.

Ky eshte raporti i FBI-se nga viti  1980-2013 per aktet terroriste qe jane kryer nga grupe specifike.

Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake C9775e87ed22808e57b2e804d71743c8_XL

Shiko Lulebora ..shenime te mara nga "koha islame" apo koha krishtere nuk me hyne ne pune mua se si njera si tjetra fene dhe interesat e tyre do mbrojne ne fund te fundit..!!

Pyetja ime ishte shume e thjeshte besoj..Atehere me qe permende Hebrenjte e zere me rradhe me thuaj sulmet qe jane bere ne cilin emer jane bere cilen fe kane permendur cilin zot...?? Apo ndoshta une kam info te gabuara e me degjojne veshet vec "allah egber" a cka i thone!! Une sdi te kem degjuar ndonje Shqiptar te ngrihet te shkoj te luftoj per Hebrenjte,per te krishteret per Ortodokset etj etj..permenda keto fe se jane me te degjuara jo se jam pro ketyre jo....
Sic mundet te keqinterpretojne fjalen e Kuranit Myslimanet ashtu besoj se mund cdo  besimtar pavaresisht ciles fe i perket te keqinterpretoje fjalen e Bibles e Krishtit e Budes apo ku di une kujt tjeter por si perfundim ne cdo sulm qe behet ne cdo masaker degjohet Allahu jo Krishti jo Buda jo tjeter kush!!

Sa per sastika Lulebora pikerisht sepse desha nje bisede te mirefillte dhe rreth atyre cka mendojme e besojme ne vertet pa u ndikuar nga emocione te tjera fetare kombetare etj per kete nuk hyra me thell te kerkoj nga google sepse gjithashtu mund te gjej sastika te ndryshme qe te thone te kunderten e ketyre qe ke sjelle ti por thash mos merem me propaganden e interesat e faqeve!!

Dhe prap pyetja ime e njejte: Nderim e resspekt per Shqiptaret qe vriten atje?!

Ta bera pyetjen me te shkoqur qe te kuptohemi cfare themi!!


Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Çmenduria e Valbonës, xhihadistes durrsake

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi