Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Burri e rrahu, qeni kthehet bashkë me ‘shokët’ dhe i shkatërron makinën

Thu 12 Mar 2015 - 14:25
Burri e rrahu, qeni kthehet bashkë me ‘shokët’ dhe i shkatërron makinën Qeni
Thonë që nuk duhet t’i ngacmosh qentë kur flenë. Injorimin e kësaj këshille, i kushtoi shtrenjtë një burri në Kinë. Ai ishte duke u kthyer me makinë për në shtëpinë e tij në Chongqing, kur pa se një qen që ishte shtrirë pikërisht në vendin e tij të preferuar të parkimit. Kështu që e përzuri duke e goditur për të vendosur aty makinën e vet.
Burri e rrahu, qeni kthehet bashkë me ‘shokët’ dhe i shkatërron makinën Qeni1
Gjithsesi, për qenin duket se çështja s’do të mbetej me kaq. Ai u kthye pak më vonë bashkë me disa ‘shokë’ dhe nisë hakmarrjen, duke kafshuar nga të gjitha anët llamarinën, fshirësen e xhamave dhe pasqyrat e makinës së agresorit.
Burri e rrahu, qeni kthehet bashkë me ‘shokët’ dhe i shkatërron makinën Qeni2
Vandalizmi i qenve u fotografua nga një fqinj, i cili të nesërmen në mëngjes i tregoi burrit se nga kush i kishte dhuratë shenjat e të kafshuarave në makinën e tij.
Burri e rrahu, qeni kthehet bashkë me ‘shokët’ dhe i shkatërron makinën Qeni3
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Burri e rrahu, qeni kthehet bashkë me ‘shokët’ dhe i shkatërron makinën 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi