Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default JANINA TOKË SHQIPTARE, DOKUMENTI E VËRTETON MË SË MIRI !!!

prej Sun 26 Jul 2015 - 0:18
JANINA TOKË SHQIPTARE, DOKUMENTI E VËRTETON MË SË MIRI !!! AjqnutJANINA TOKË SHQIPTARE, DOKUMENTI E VËRTETON MË SË MIRI !!! Image39-207x300 (Publikuar në gazetën zyrtare mbretërore në 14 gushtë 1905, nr. 190)
Dekreti mbretëror për krijimin e një zyre postare italiane në Janinë (Shqipëri). – 27 Prill 1905
VIKTOR EMANUELI III
(Me hirin e perëndisë dhe vullnetit të kombit mbreti i Italisë)
Njihet përshtatshmëria e krijimit të zyrës postare italiane në Janinë (Shqipëri)…
Më 16 gusht 1902 u themelua një zyrë postare Italiane në Janinë (Shqipëri)
© 2015, SHQIPËRIA E BASHKUAR. All rights reserved.


JANINA TOKË SHQIPTARE, DOKUMENTI E VËRTETON MË SË MIRI !!! 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: JANINA TOKË SHQIPTARE, DOKUMENTI E VËRTETON MË SË MIRI !!!

prej Sun 26 Jul 2015 - 0:21
"Janina" do te thote "Jon yna" (JONI YNE)...
Toka Jone...
Deti Jone...
JONI YNE,,, JANINE...


SHQIP.


Luan_Valikardi
(E.J.K)


JANINA TOKË SHQIPTARE, DOKUMENTI E VËRTETON MË SË MIRI !!! 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi