Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Provokon Serbia me trenin e linjës Beograd- Mitrovicë: Kosova është Serbi!

prej Sun 15 Jan 2017 - 10:53
 Provokon Serbia me trenin e linjës Beograd- Mitrovicë: Kosova është Serbi! Yx5ktkqturbxy84ymy3ntnmmgq3ytexnjdmytixnjlmnmi4nje4owywoc5qcgvnk5uczqmuamldlqlnadyawsovb9kyl3b1bhnjbxmvturbxy8xzdc0y2i0mtcwntk1mdqznjyyownhymq2mdzmntbmni5wbmchwga_1484382012-3508338
“Kosova është Serbi”, e shkruar në gjuhë të ndryshme, ka qenë mbishkrimi i stampuar mbi trenin e linjës Beograd-Veri i Kosovës, i cili nisi sot funksionimin. Teksa qeveria serbe përuron këtë investim të ndihmuar nga Rusia, autoritetet në Kosovë shprehen se kjo linjë është ilegale. Shqiptarët në Mitrovicë gjykojnë se Rusia dhe Serbia simbolikisht po hyjnë në Kosovë duke cenuar sovranitetin e vendit.

Ndërkohë Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë ka paralajmëruar se linja testuese hekurudhore Beograd – Mitrovicë do të vendoset nga 20 janari deri më 26 shkurt. Pas këtij afati do të vendoset nëse kjo linjë do të jetë e rregullt. Treni pritet të niset nga Beogradi në ora 8:30 minuta, ndërsa nga Mitrovica në orën 10:40 minuta.

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq tha se kjo linjë përmbush kërkesat e të rinjve në Mirovicë që duan të jenë të lidhur me Beogradin. Nuk dihet se sa do të kushtojë bileta nga Beogradi në Mitrovicë. “Treni nuk do të mund të jetë një provokim për Prishtinën, ashtu siç është e zbukuruar me trashëgiminë kulturore të botës”, tha Gjuriq. Dritare net


 Provokon Serbia me trenin e linjës Beograd- Mitrovicë: Kosova është Serbi! 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Provokon Serbia me trenin e linjës Beograd- Mitrovicë: Kosova është Serbi!

prej Sun 15 Jan 2017 - 10:56
Mos u shqetesoni fare, ajo qe duhet bere eshte qe Shqiperia ne ate trenin e ri qe ka vendosur Durres-Rinas-Tirane te shkruaj SERBIA ESHTE SHQIPERI. sepse te pakten shqiptari nuk genjen: -Origjina e njerezimit eshte Shqiptare.

...ndersa serbi jo vetem qe genjen kur thote "Kosova eshte Serbi", po harron te thote edhe nje pike te vertete: "Vijsha vijsha vijsha rreth e rrotull tokes e si vic qe vica u ndala aty ku KOSOVA ESHTE SHQIPERI por enda ja kishte vicit qe vinte ne shekullin e 6-7-8 (pas lindjes se Krishtit) mbi token e bekuar Shqiptare aty ku DIILI RI (DIELLI RI) dhe ta bente ERESER BIE (ERRESIRRA BIE) dhe nuk mjaftoi erresira qe beri ky vijshi...vici i ardhur por kerkon edhe qiqra ne hell duke thene TOKOSOVA OSHTO ORROSORRO!

...qysh e tha mo qysh e tha, Toka eshte erresire?!

-Te na haje topin nuk i thate...

Keshtu mo mbrekullite e Shqipes ju, "Kosova" eshte "Tokesova" ESHTE TOKA SHQIPTARE QE E MBRON ZOTI SHQIP I TERESISE.

E mori veshe mire ajo "ereser vie" mo apo mos do tja themi edhe nga na viu...viu...viu mo, po ja thote Shqipja pa merak...
-Ju kujtohet ndonjecike ajo hapesira tokesore e Rusise se sotme mo si quhej ne vjetersine e lashte, "Toka e erresires" sepse aty mungon Dielli, quhej pra "Erresira"...
-Po sote si quhet mo??? ...RUSIA... ...ERUSIA... ...ERRESIA... "erresira mo erresira".

Po kur ju thone, "Origjina e njerezimit eshte SHQIPTARE", mos e merni me tallje se pikellohet Zoti qe na beri.
-Si jane ato mbaresat e vendemertimeve ne ato vendet sllave mo, "...shkoi" dhe "...vika" mo (?), po kush shkon e kush vjen mo se nuk na thate???

-A t'ju shpjegoj edhe ndonje fjale mongole apo japoneze epo kineze, cfare keni qejfin ju, apo bolle u mallengjyet?

Kam pat thene se "Geget" jane "Gjigandet" (te medhenjte) dhe "Tosket" jane "Gjigantosket" (te vegjlit), keta jane SHQIPTARET qe krijoi Zoti (histori e gjate t'ju them se kush eshte Zoti, nese ju sqaroj shkurtimisht atehere e ka emrin "Kultura" / "Miresjellja"), mire po ne respektim te te voglit dhe te te madhit "njeriu" ("njehriu" / "njohuria") trashegoi lashtesine ashtu si Njeriu me Zotin dhe duke u ditur se Njeriu eshte poshte ne Toke dhe Zoti eshte larte ne Qiell po keshtu u ndane edhe keto bashkesi...
-Afrika (eshte poshte, ne jug) ishte vendbanimi i te vegjelve (Toskeve)...
-Europa (eshte larte, ne veri) ishte vendbanimi i te medhenjve (Gegeve)...
Mire po, njeriu lind i vogel dhe perendon i madh, po keshtu u dha respektimi edhe me lindjen dhe perendimin e hapesires tokesore...
-Azia (eshte ne lindje) ishte vendbanimi i te vegjelve (Toskeve)...
-Amerika (eshte ne perendim) ishte vendbanimi i te medhenjve (Gegeve)...
Ju kujtohen "indianet" e Amerikes, "xhindianet"..."xhigandianet"..."GJIGANDET".
-Mbrojtja e fundit e tyre quhej "MACU PICU", cfare, cfare, cfare??? ---"MACU"---"MADH CU"---"MADHE SHUM". dhe,dhe,dhe??? ---"PICU"---"PI CUM"---"PIK SHUM". ===MADHE PIKE. ===I MADHI DHE PIKE. SHQIP DHE PIKE.
Po "Moikani i fundit" a ju kujtohet mo, sikur "fundi" i jetes kuptohet edhe "perendimi" i jetes mo apo jo... ---"MOIKAN"---"MOOODHINKAN"---"I MADHI" i fundit mo i fundit apo I PERENDIMIT mo???
Po "fisi" ("fillesa") "INKA" a nuk ishte ajo ...mbaresa... e "MADHINKA"???

I hy mire luftes Gjenerali po i hyri, ndaj kini kujdes mire o "cilore"...
-"Cilore" kendej nga jugu i Shqiperise i thone "femijes" ("fillimi i jetes"), ndersa ne anglisht femijeve u thone "cildren" e kuptuat edhe ngjashmerine me fjalen "cilore" por kuptimi thurres i fjales eshte Shqip:ndihem keq "CELUR" (I CELURI, I SHEN LERI, I SHEN LINDURI).
Sepse dihet qe jane engjej, tjeter se kane kujtese te dobet ne vazhdim dhe duhet here Gjergj Kastrioti e here une per t'i thene botes MOS E KRRUAJ ME SHQIPERINE.[/U


-U kupetuame mo se, Zoti beri Shqiptarin dhe Shqiptari 8 miliardin?

...po si u prish kjo bote do me thoni te cuditur, interesi dhe egoizmi e verbojne njeriun sa e harron rrespektin dhe dashurine!

-Meqenese "e thash mo e thash se vdiqa", qe ta them te plote do beje mire kjo bote ta rrespektoje dhe ta dashuroje njeri-tjetrin po e po, po edhe origjinen e saj se si shume "harrbut" ("harro bot"..."bote e harruarr") jane bere.

Vendelindja e Shqiptareve quhet Shqiperi


 Provokon Serbia me trenin e linjës Beograd- Mitrovicë: Kosova është Serbi! Attachment


...harrova t'ju them se edhe gjuhet u zhvilluan sipas atij respektit te lashtesise, te vegjlit (tosket) e flasin SHQIPEN me te bute, me te qete, me te thjeshte po ashtu sikur flet i vogli... bebebe..., ndersa te medhenjte (geget) e flasin SHQIPEN me te forte, me te theksuar, me te perqendruar po ashtu sikur flet i madhi ME EMOCIONE TE FLAKTA.

-Dhe keshtu, bashkesia me bashkesine Shqip po flasin e Shqip nuk dine se s'e njohen DASHURINE.

...mire mo, se kemi dy shqiponja te perqafuara ne flamurin shqipetar, SIMBOLIN E DASHURISE.
Seriozisht e kam, rekomandoni Republiken e Shqiperise qe ne trenin "Durres-Rinas-Tirane" te shkruaj SERBIA ESHTE SHQIPERI dhe ne krah te thenjes postimin tim shpjegues qe paraqita me siper.

Nese ka gjak shqiptari te kryhet.

Gjergj Kastrioti Provokon Serbia me trenin e linjës Beograd- Mitrovicë: Kosova është Serbi! 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi