Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli? Empty A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli?

Wed 23 Feb 2011 - 13:46
Kisha dashur te di cfare mendoni ju dhe cili eshte kufiri i durimit tuaj?!

Timi
Timi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 6346
<b>Hobi</b> Hobi : internet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli? Empty Re: A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli?

Sun 6 Mar 2011 - 12:59
Per mendimin tim duhet te ken degjueshmeri te barabaret si femra si mashkulli se qe te dy gjinit jane qenje njerzore edhe nuk duhet te ket dallime njeri me tjetrin nese duhen me shpirt njeri me tjetrin nuk duhet bere dallime mes gjinive e presion njeri te tjetri sidomos mashkulli qe eshte si gjithmone me i fort se femra e dominues ndaj femres per kundrazi femren duhet ta lesh te dominoj ne te kunderten edhe pse ne kete bote mashkulli dominon po per mendimin tim une i kisha dhene me shume te drejta femres sepse eshte qenie e bute e e urte...po mashkujt ne fillim deri sa ta bejne pervete dike i japin te drejta deri ne pa kufi ne qiell e femra mashtrohet thote qe ky qenka mashkull ideal e perparimtar e per qefin tim e kur ta bejne femren perveti menje her per second ja lidhin kembet edhe ja nderprejne te gjitha te gjitha te gjitha ateher pendohet femra kur ti lidhen kembet ky eshte gabim katastrofal per mendimin tim primitivat e bejne kete gje sepse femra si ne fillim si ne fund te jetes duhet ti ket te drejtat e barabarta me nje mashkull deri ne vdekje (po pak mashkuj ka ne kete bote qe deri ne vdekje japin drejta te barabarta) po nese dikush te do per LEKE (para) a po per ndonje arsye tjeter ne fillim nuk mund ta hetosh ta versh e ta kuptosh se ne fillim gjithkush varet qe kush jam une e sa jam une e qe nuk prek ne toke kush jam une e jep te drejta pa kufi po me kalimin e kohes kuptohen gjithqka ne jete por e heton me vone me kalimin e kohes por shume vone nese te ka dasht per leke (para) ne fillim te thot leket s'jane sagje per mua po me vone kuptohet dhe nese pasi perfiton nga ti nuk ti lidh kembet e te ben kushte e ti ndalon te drejtat e jetes e profesionin e punen qe ben e te konverton ne AMVISE shtepijake...dikur me vone fillon te te bej kushte disi per anash jo direkt po te thot nese do qe te perfundoj kjo pune qe ti kerkon duhen kaq e kaq leke (para) nese do qe une te vij ose te shkoj duhen kaq e kaq lek (para) tregon tarifat me demek per anasht ta kujton qe ti duhet te ja japesh...se ai qe nuk te don per interes ai veq te thot nje fjale te vetme edhe vendimtare po i kerkove diqka e thot fjalen e vetme U KRY do e bej...pa permendur sa kushton e qysh e tek...BURRI keshtut e ka ai qe te do pa interes...BURRI nuk tregon tarifa e sa kushton para gruas....e nese kerkon nga guraja ateher ajo kuptohet ashiqare qe ka kriju lidhje per lek(para)ketej kerkon lek(para) e ketej shet qe jam burr e jep kushte e obigime e urdhera ai qe do te jep urdhera ai nuk do kerkoj lek(para)...ose ne fillim te ka thene je e lire te flasesh me te gjith nuk me pengon behet liberal nuk me pengon aspak ku te doj qefi ke me dal kur te duash dil bej qfar te duash por kur vjen koha edhe ti lidh kembet edhe te jep kushte nese do te jesh me mua sdo flasesh me aske nese do jesh me mua ske me dal ne pune nese do te jesh me mua nuk ki me dal me pi kafe me filanin me filanen me ate apo kete etj etj....(por prap se prap keto jane qeshtje personale private qe ndodhin mes nje qifti edhe pse nuk duhen te ndodhin) po me drejt me nje fjale ne perfundim duhet qe gjdo qift te ket te drejtat e barabarta e pa kushte e pa interes e te duan njeri tjetrin si ne pasuri edhe ne fukarallykper gjate gjithe jeten deri ne vdekje jo veq ne fillim te lidhjes.....se ne fillim gjdo gje eshte e bukur edhe me e keqja ne fillim duket parajse....po pastaj? ajo eshte me rendesi.....
Anonymous
Vizitor
Vizitor

A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli? Empty Re: A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli?

Mon 4 Apr 2011 - 16:54
Do thoja po e degjushme gjithmon por asnjeher e perulur para nje mashkulli, ka mashkuj qe tregojn forc me gjinin femrore , perdorin dhunen ne menyr qe femra ti neshtrohet gjithmon, cdo njeri ka nje zemer dhe nje shpirt dhe do te thoja qe degjushmeria duhet te jet nga te dy anet dhe respekti i fort bashk me sinqeritetin qe luan nje rol te rendesishem ne mes dy gjinive ,gjerat duhen te jen te barabarta.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli? Empty Re: A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli?

Mon 4 Apr 2011 - 17:05
une do thoja te ken nje komunikim se te flas njeri e tjetra ti bie fyellit sepse duhet te degjoj si femer qe esht ska gjithmon rezultate te mira,duhet te degjohen e respektohen te dyja palet...
Timi
Timi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 6346
<b>Hobi</b> Hobi : internet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli? Empty Re: A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli?

Mon 4 Apr 2011 - 17:09
Arjana shkruajti:une do thoja te ken nje komunikim se te flas njeri e tjetra ti bie fyellit sepse duhet te degjoj si femer qe esht ska gjithmon rezultate te mira,duhet te degjohen e respektohen te dyja palet...

pajtohem me mendimin tend.....
Anonymous
Vizitor
Vizitor

A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli? Empty Re: A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli?

Mon 4 Apr 2011 - 17:40
Nuk e kuptoj kete gje ,pse ne femrat duhet ta ulim koken gjithmon ,gruaja eshte force e madhe mos e harroni.
Timi
Timi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 6346
<b>Hobi</b> Hobi : internet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli? Empty Re: A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli?

Mon 4 Apr 2011 - 18:47
une jam ai qe kam deshire te dominoj femra mbi mua hahahahah...
bej shaka po as njera as tjetra duhet qe ne fillim te gjesh dike nje gjuhe te perbashket qe te ken ndjenja te barabarta njeri tjetrit po nuk paten gjuhe te perbashket ateher dalin gjerat tjera....

une per veten time personalisht po flas kuptohet gjithmone do jem ai qe nuk do ja prish fatit tim te jetes sime edhe nese e ka gabim do mundohem ti shpjegoj me te bute pa marr parasysh se ende nuk e kam taku fatin e jetes sime e nuk e njof ende se kush do jet ajo per mua....
Sponsored content

A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli? Empty Re: A duhet që femra të jetë gjithmonë e degjueshmë karshi një mashkulli?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi