Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me ndihmoni, ndjehem e humbur Empty Me ndihmoni, ndjehem e humbur

Sun 27 Mar 2011 - 13:20
jetoj qysh prej vitit 1991 ne luxembourg.Jam e martuar dhe kam dy djem ,qe per mua jane e vetmja shprese dhe gezim ne jete.Ketu jeta me duket shume e trishtuar dhe kam humbur komplet shijen e jetes .Cdo dite qe kalon , me e rende meduket jeta .Eshte shume eveshtire te kesh miq se edhe ata pak shqitare qe jetojne jane shume te ftohte dhe kur takohemi neper supermarkate, mjaftohen vetem me nje miredita .Aktualisht jam dhe pa pune , keshtu qe nuk di si ta kaloj kohen kur mbetem vetem ne shtepi .E vetmja gje qe me mbetet te bej , kur burri largohet per ne pune dhe djemte per ne shkolle, eshte vetem inteneti.Nuk di a ka te tjere qe gjenden ne situaten tone .E dhe per djemte me vjen shume keq se nuk kane shume aktivitet .me ka mbytur vetmija , me keq akoma se ketu ben kohe shume e keqe per 9 muaj dhe stina e veres zgjat vetem nje muaj. Ne shqiperi kam punuar mesuese dhe ketu as qe ta mer njeri parasysh diplomen.Per te ndihmuar ekonomine e familjes jam deryruar te bej pune te ndryshme dhe te veshtira .megjithese kane kaluar shume vite eshte e pamundur te integrohem me jeten e vendit dhe mendja me rri vetem ne shqiperi tek te gjithe njerezit qe kam lene , motra , vellezer , nenen , kusherinjet .ne shqiperi vemi cdo 2-3 vjet sepse udhetimi na kushton shtrenjte dhe nuk arrijme te mbledhim aq leke.Per tu kthyer as qe behet fjale se ne shqiperi i kemi humbur te gjitha dhe njerezit qe kemi lene na thone se eshte e pamundur te rifillojme nje jete te re ne shqiperi per aresye se atje eshte bere cdo gje e pamundur .Ju lutem shume , kam shume nevoje per keshillat tuaja dhe fjelet tuaja te kurajuese , qe sado pak mund te me ndihmojne ne ngritjen e moralit qe aktualisht e kam zero.ju falenderoj para kohe per mirkuptimin dhe ndihmen tuaj.
Geranium

Shume nga femrat shqiptare qe per nje arsye apo tjeter jan larguar jasht shtetit hasin keto probleme qe jane mese normale mendoj une,,,ju cfare kishit per ti then nje gruaje qe ju shpreh dicka te tille ajo mund te jete mikja,motra,kusherira juaj..

Jepni mendimin tuaj e jo chit chat plz..
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Me ndihmoni, ndjehem e humbur Empty Re: Me ndihmoni, ndjehem e humbur

Sun 27 Mar 2011 - 13:32
po ty moj te ndihmoj une mos e diskuto fare
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi