Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Spanjë, kandidatja në zgjedhjet lokale, postera elektoralë nudo Empty Spanjë, kandidatja në zgjedhjet lokale, postera elektoralë nudo

Fri 15 Apr 2011 - 19:47
Spanjë, kandidatja në zgjedhjet lokale, postera elektoralë nudo Spanjekandidatja


Posterat e saj u konsideruan si denigrues për femrat e autoritetet qeveritare nxituan t’i heqin nga muret e

Menorka. Tani pamjet e tyre bëjnë xhiron e botës e për Sole Sançez, kandidate për zgjedhjet lokale, reklama nuk po njeh kufi.
Posterat ku kandidatja shfaqet gjysmë nudo nën parullën, “Kam dy argumente të mëdha” u cilësuan si të dala mode, jo koreherente për kohën ku jetojmë sipas institutit të grave, Baleari.
Për Sançez, kandidaten e partisë Demokratike që ka shkaktuar skandal dhe për pozat provokuese në revistën lokale Iris, një hap i tillë është skandaloz ndërsa për votuesin rasti më tipik se si kthehet një proces politik në një farsë.
"Gjithë fushata politike është kthyer në zemërim kundër korrupsionit, dhe tani ekzibicionizëm ... politika është kthyer në një cirk,"- thotë një banor i ishullit.
Zgjedhjet lokale në ishujt Balerikë do të mbahen më 22 maj e me reklamën e paprecedent Sançez duket se i ka që tani numrat e duhur në xhep.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi