Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

Kënga më e keqe në botë, 30 milionë klikime në YouTube Empty Kënga më e keqe në botë, 30 milionë klikime në YouTube

Sat 23 Apr 2011 - 21:16
Kënga e një adoleshenteje amerikane 13-vjeçare ka arritur një rekord klikimesh në YouTube falë ngjitjes së kureshtjes për të parë “këngën më të keqe” të regjistruar ndonjëherë.
Rebecca Black’s, këngëtare popi me këngën “E premtja” ka më shumë se 30 milionë klikime në më pak se shtatë ditë. Kënga e saj ka një lumë rekord komentesh edhe në rrjetin shoqëror “Twitter”.
E gjithë kjo më së shumti nga përqeshja ndaj fjalëve të këngës, videos dhe zërit të këngëtares, raporton Shekulli.
Por duket se është Rebecca ajo që do të qeshë e fundit, pasi tashmë është kthyer në një “fenomen”. Më parë, Justin Bieber, dhe Usher, morën famë falë popullaritetit në YouTube. Rebecca shkruan: “Kënga ime tashmë mund të gjendet në iTunes!
Faleminderit për gjithë mbështetjen tuaj”. Pritet që ajo të përfitojë “lumë” parash nëse përsëritet i njëjti sukses si në YouTube.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi