Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

107-vjeçarja përgatitet për martesë Empty 107-vjeçarja përgatitet për martesë

Sat 23 Apr 2011 - 22:02
Kinezja e cila ka pasur frikë të martohet derisa ka qenë e re ka marrë guximin dhe ka vendosur të kërkoj burrë që të mos i jetë barrë nipave të vet. Burrin potencial ajo po e kërkon nëpër shtëpi të pleqve. Wang Guiying nuk dëshiron tu bëhet barrë nipave çdo ditë e më të vjetër. Kur në moshën 102 vjeçare ka thyer këmbën më nuk ka mundur të bëj punët e shtëpisë, siç janë larja e rrobave, i ka lindur dëshira të gjej dikë me të cilin mund të flas, sepse ka frikë se çfarë do të ndodhë nëse nuk ngutet ta gjejë atë. Ajo ka lindur dhe rritur në krahinën kineze Guizhou duke parë se si meshkujt i rrahin gratë. Veçanërisht i kujtohet mirë kur tezja e saj ka qarë shpesh kur e rrihte burri për të cilën gjë, siç flet sot hapur, është frikësuar edhe nga mendimi që dikujt t'i jap të drejtën për ta keqtrajtuar. Kur i kanë vdekur babai, nëna dhe motra më e vjetër, as atëherë nuk ka dashur të martohet, prandaj kishte shkuar në fshat dhe ishte marrë me bujqësi. Ka punuar arat deri në moshën 74 vjeçare, por pas kësaj është zhvendosur tek nipat e saj në qytet.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi