Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Psikologia lakuriq detyron burrat të flasin për ndjenjat e tyre Empty Psikologia lakuriq detyron burrat të flasin për ndjenjat e tyre

Mon 9 May 2011 - 2:58
Psikologia lakuriq detyron burrat të flasin për ndjenjat e tyre Sarah400

Psikologia amerikane Sarah White (24 vjeçare) ka gjetur mënyrën se si t’i detyrojë burrat të qëndrojnë në terapi aq sa të flasin për ndjenjat e tyre. Ajo zhvishet lakuriq dhe përdorë një lloj të re terapie në New York.
Derisa i zhvesh ngadalë të gjitha rrobat një nga një, shpreson se ashtu do të depërtojë më thellë në nënvetëdijen e pacientëve.

“Gjatë kohës së seancave shfrytëzoj metodën e eksitimit në mënyrë që pacientët të marrin më shumë kontroll mbi jetën e tyre”, tha Sarah për gazetën “New York Daily News”.

Ajo beson se me lakuriqësi arrin rezultate më të mirë në njohjen e vetes dhe botës. Derisa studionte pa se diçka i mungonte terapisë klasike dhe i lindi kjo ide. Klientët e saj kryesisht janë burra.

Telegrafi
blodyboys
blodyboys
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 291
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : gramsh
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 18/02/2011

Psikologia lakuriq detyron burrat të flasin për ndjenjat e tyre Empty Re: Psikologia lakuriq detyron burrat të flasin për ndjenjat e tyre

Mon 9 May 2011 - 13:58
ueeeeeeee sa fiks kjo atje do vete dhe une Psikologia lakuriq detyron burrat të flasin për ndjenjat e tyre 135196
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi