Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Shkëmbi i Kavajës, plazhi më i ndotur në Shqipëri?

prej Sun 5 Jun 2011 - 15:59
Shkëmbi i Kavajës, plazhi më i ndotur në Shqipëri? Shkembiikavajes

Plazhi ne bregdetin e Shkembit te Kavajes rezulton me i ndoturi ne gjithe gjatesinë e plazhit qe nis nga muri rrethues i portit te Durresit.
Ne dy pika te ndryshme derdhen ujerat e zeza, ndersa pushuesit qe kane nisur te popullojne kete plazh dita dites kerkojne marrjen e masave nga autoritetet për shkak të ndotjes së ujit dhe ambientit.
Strukturat e ARM-se (Agjencia e ruajtjes se Mjedisit), kane bere sot nje inspektim te zones, por pa nderhyre per mbylljen e ketyre pikave problematike qe shkaktojne nje ndotje mjaft te rrezikshme te detit.
Pervec derdhjes se ujerave te zeza, ne det jane krijuar shume mole dhe hapesira nga pronare hotelesh, per te cilat nuk është marre asnje mase.


Shkëmbi i Kavajës, plazhi më i ndotur në Shqipëri? 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi